Artyści oddają hołd B.B. Kingowi

Robert Skowronski
18.05.2015 13:09
Artyści oddają hołd B.B. Kingowi Fot. East News

14 maja 2015 roku w wieku 89 lat odszedł B.B. King, legenda bluesa. Wyrazy uznania dla twórczości Mistrza złożyli znani artyści, aktorzy, a nawet sam prezydent Barack Obama.

Powodem śmierci B.B. Kinga była zaawansowana cukrzyca typu 2, z którą zmagał się od 35 lat. Gdy tylko świat obiegła tragiczna wieść o odejściu muzyka nie trzeba było długo czekać na reakcje ze strony ludzi showbiznesu. Swoim żalem i smutkiem dzielili się w mediach społecznościowych m.in. znani gitarzyści:

slash
joe-bonamassa
joe-perry
tom-morello
lenny-kravitz

Eric Clapton, który wydał w 2000 roku z B.B. Kingiem płytę „Riding with the King", nagrał na jego cześć krótką przemowę, w której mówi:

Chcę podziękować mu za całą inspirację i wsparcie, które ofiarował mi jako gitarzysta przez te wszystkie lata. Dziękuję mu też za naszą przyjaźń, którą wspólnie ceniliśmy.

Osoba B.B. Kinga i jego dziedzictwo przez całe dekady trafiały nie tylko do serc rockowych i bluesowych muzyków, ale także do wykonawców popowych, również tych tworzących obecnie. Stąd pojawiły się żegnające Króla posty od największych gwiazd głównego nurtu.

timberlake
kelly-clarkson

Nie tylko gwiazdy estrady nie szczędziły ciepłych słów pod adresem artysty. Swój wielki ból wyraziły również osoby związane z kinowym ekranem m.in. Chris Rock i Samuel L. Jackson.

chris-rock
samuel-l-jackson

Hołd dla B.B. Kinga złożył również Barack Obama. Prezydent Stanów Zjednoczonych miał okazję wysłuchać koncertu bluesowego Króla podczas jego wizyty w Białym Domu w lutym 2012 roku, przy okazji tego wydarzenia mówił:

Są dni w prezydenckim życiu, że ma się ochotę po prostu wyjść na spacer albo udać się na przejażdżkę samochodem, ale nie można tego zrobić. Jednak są też noce, kiedy gościsz u siebie B.B. Kinga i słuchasz jego koncertu.

Prezydent na fanpage'u Białego Domu opublikował obszerną wiadomość, w której pisze m.in. o tym, że blues stracił króla, zaś Ameryka swoją legendę:

obama

Zespół U2 przebywający w trasie koncertowej „Innocence + Experience Tour", podczas koncertu w Vancouver 15 maja 2015, czyli na dzień po śmierci B.B. Kinga, zagrał specjalny utwór. W przerwie od stałej setlisty grupy, zabrzmiały dźwięki „When Love Comes to Town" - kompozycji, którą zespół napisał wraz z ze zmarłym gitarzystą w 1988 roku. Piosenka nie była grana na żywo od 23 lat.

A Wy co byście chcieli przekazać zmarłemu Mistrzowi?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.