Artyści złożyli muzyczny hołd Chrisowi Cornellowi podczas swoich koncertów

Aleksandra Degórska
22.05.2017 10:48
Artyści złożyli muzyczny hołd Chrisowi Cornellowi podczas swoich koncertów Fot. Splash News / East News; John Salangsang / Invision / AP / link / East New; East News; kadr z wideo

Twórcy postanowili podziękować wokaliście za inspirującą muzykę i wykonali covery Soundgarden czy Audioslave. Zobaczcie nagrania z koncertów Stone Sour, Metalliki, Aerosmith czy Incubus.

Chris Cornell popełnił samobójstwo 17 maja 2017 roku po odegraniu koncertu z Soundgarden. Muzyk powiesił się w hotelowej łazience używając do tego czerwonej elastycznej taśmy do ćwiczeń. Ciało znalazł ochroniarz, który przyszedł do pokoju muzyka po tym, jak żona Cornella poinformowała go, że martwi się o męża. Rozmawiała ona bowiem z Chrisem po koncercie i zauważyła, że coś się dzieje. Muzyk prawdopodobnie przyjął za dużą dawkę leku Ativan, który stosuje się w walce z uzależnieniem, a w dużej dawce może powodować myśli samobójcze.

Wieść o śmierci artysty była dla wszystkich szokiem, wielu artystów natychmiastowo zareagowało na tę informację pisząc wzruszające wpisy na serwisach społecznościowych. Co więcej spora część muzyków zdecydowała się na wykonanie coverów Soundgarden podczas swoich koncertów, aby w ten sposób złożyć hołd zmarłemu wokaliście.

Corey Taylor bardzo przeżył informację dotyczącą odejścia Cornella. Podczas koncertu na festiwalu Rock On The Range Taylor 19 maja 2017 wraz z kumplem ze Stone Sour, Christianem Martuccim, wykonali „Wish You Were Here” Pink Floyd oraz „Hunger Strike” Temple of the Dog.

Natomiast dzień wcześniej podczas imprezy z okazji wyżej wspomnianego festiwalu Stone Sour wykonał „Outshined” Soundgarden:

Robert Trujillo na koncercie na Gillette Stadium w Foxborough postanowił podczas swojej solówki wpleść fragment kawałka „Black Hole Sun” Soundgarden:

20 maja 2017 roku Incubus zakończył swój koncert wykonując cover Soundgarden zapraszając na scenę wokalistę Cage The Elephant. Posłuchajcie, jak muzycy wykonali „Black Hole Sun”:

Tego samego dnia podczas występu Aerosmith Steven Tyler poprosił o minutę ciszy dla Cornella i zadedykował mu utwór „Dream On”:

Natomiast 20 maja 2017 The Pretty Reckless wykonał kawałek Audioslave zatytułowany Like A Stone:

The Cult 18 maja 2017 zadedykował swój utwór „Sound And Fury” z płyty „Hidden City” dla Cornella:

Pogrzeb Cornella odbędzie się 26 maja 2017 w Los Angeles.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.