04.06.2018 12:23

As I Lay Dying powróci w starym składzie? Zespół udostępnił tajemniczne wideo

Wiele wskazuje na to, że As I Lay Dying powróci do gry razem z frontmanem, który całkiem niedawno wyszedł z więzienia.

As I Lay Dying
foto: MARCOCCHI GIULIO/SIPA/EAST NEWS

Kalifornijski zespół As I Lay Dying udostępnił 45-sekundowy filmik z nową muzyką na swoim profilu na Facebooku. Grupa nie poinformowała fanów o co dokładnie chodzi, ale wszyscy domyślają się, że w taki sposób formacja zapowiada nowe wydawnictwo. Ostatni 6. krążek grupy „Awakened” pojawił się we wrześniu 2012.

W krótkim wideo nie pokazano twarzy muzyków, ale fani zwrócili uwagę na tatuaże, manierę gry i sprzęt muzyczny. Dzięki temu wywnioskowali, że w filmiku wystąpili basista Josh Gilbert, gitarzysta Nick Hipa i perkusista Jordan Mancino. Wszystko zatem wskazuje, że kapela powróci w oryginalnym składzie.

As I Lay Dying wraca do grania

Mówi się, że w As I Lay Dying pojawi się razem z wokalistą Timem Lambesisem. W maju 2013 roku został aresztowany po tym, jak postanowił wynająć płatnego zabójcę, który miał zabić jego żonę. Wokalista miał zapłacić mu 1000 dolarów, podał adres zamieszkania małżonki, jak również kody do zabezpieczeń bramy domu. Okazało się jednak, że cała sytuacja była zaaranżowana przez policję.

Tim Lambesis przyznał się do winy i w maju 2014 usłyszał następujący wyrok 6 lat pozbawienia wolności bez możliwości warunkowego zwolnienia. W konsekwencji frontman został wypuszczony z więzienia nie odbywając nawet połowy wyroku.

Co więcej w 2015 roku Lambesis oskarżył kalifornijską opiekę zdrowotną o nie wydawanie mu odpowiednich leków przez 2 miesiące przed jego uwięzieniem. To spowodowało u niego ginekomastię (przerostem sutka u mężczyzn). Sprawa została oddalona w październiku 2016. Czy muzyk będzie na siłach wrócić na scenę? Wydaje się, że odpowiedź poznamy już niedługo.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News As I Lay Dying