20.01.2016 13:37

At the Drive-In przerywa milczenie

Grupa Omara Rodrigueza-Lopeza i Cedrica Bixlera opublikowała trailer sugerujący powrót do działalności.

At the Drive-In przerywa milczenie
foto: Shane Hirschman, CC BY-SA 2.0

Post-hardcore'owy zespół z El Paso rozpadł się w 2001 roku, wkrótce po wydaniu docenionego przez krytyków „Relationship of Command”. Jego muzycy podzielili się wówczas na dwa nowe projekty: Sparta i The Mars Volta. Po zakończeniu działalności tego drugiego, At the Drive-In ogłosił reaktywację.

Grupa zagrała w 2012 roku małą trasę po Teksasie, a następnie wystąpiła m.in. na festiwalach Coachella, Reading, Fuji Rock oraz Lollapalooza. Zadbała również o wznowienia swojego dotychczasowego materiału. Słuch o reaktywacji szybko jednak zanikł, a ostatni post na oficjalnym Facebooku zespołu pochodził z września 2013 roku.

Teraz jednak At the Drive-In przerwał milczenie i opublikował krótkie wideo:

Niestety, na 15-sekundowym nagraniu widzimy tylko kilka tajemniczych zdjęć i fragment muzyki. Czy to zapowiedź nowego wydawnictwa? Wiele by na to wskazywało, mimo że w 2012 roku Rodriguez-Lopez wykluczał możliwość, aby At the Drive-In miał jeszcze kiedyś nagrać kolejny album. Gdy po trasie powrotnej wielu fanów zwracało uwagę, że instrumentalista nie daje z siebie na scenie wszystkiego, tłumaczył ostatnie występy jako domknięcie pewnego rozdziału jego życia.

"

Graliśmy te utwory tylko po to, by ruszyć naprzód i móc poświęcić się muzyce, która by reprezentowała to, kim jesteśmy teraz. Grając tamte kawałki, miałem poczucie, że nie identyfikuję się już z tym kimś, kto je tworzył. Nie dbał o swoje życie, ćpał i był zupełnie oderwany od reszty świata. "

Być może wideo zapowiada więc kolejne koncerty? W listopadzie 2015 roku At the Drive-In został ogłoszony w składzie festiwalu Rock On The Range, który odbędzie się w maju 2016 roku. Jednak gitarzysta Jim Ward był tym faktem mocno zdziwiony i nie był w stanie potwierdzić jakichkolwiek nowych występów zespołu. Od tego czasu pojawiły się również informacje o koncercie grupy w ramach festiwalu Shaky Knees Festival. Organizatorzy nie potwierdzili obecnego składu At the Drive-In.

Ostatnim studyjnym krążkiem zespołu pozostaje „Relationship of Command” z września 2000 roku. Płyta spotkała się z gorącym przyjęciem krytyki i zyskała rozgłos w mediach za sprawą singla „One Armed Scissor”. Magazyn „NME” umieścił ją na 12. miejscu na liście 50 albumów dekady, a „Kerrang!” na 37. miejscu najbardziej wpływowych płyt wszech czasów.

Chcielibyście usłyszeć nowy materiał At the Drive-In?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News