18.01.2017 10:09

Audioslave zagra pierwszy koncert od ponad 10 lat

W końcu po wielu latach oczekiwania stanie się to, o czym marzyły rzesze fanów. Jak na razie będzie to jedyna okazja, by zobaczyć ponownie supergrupę.

Audioslave zagra pierwszy koncert od ponad 10 lat
foto: Assciated Press / Fotolink / East News

Wiele osób liczyło na to, że Audioslave odrodzi się jak Feniks z popiołu. Po wydaniu płyty „Revelations” z 2006 roku drogi muzyków się rozeszły. Od tego czasu dziennikarze, jak również fani ciągle pytali artystów, czy może jednak grupa powróci w najbliższym czasie.

Jeszcze w 2015 roku Chris Cornell stwierdził, że nie widziałby nic przeciwko, gdyby Audioslave powrócił. W dodatku całkiem niedawno Tom Morello stwierdził, że są na to duże szanse. Udzielając tego wywiadu gitarzysta już wiedział, że kapela rzeczywiście pojawi się niebawem na scenie i tym samym uszczęśliwi rzecze miłośników supergrupy.

Po ponad 10 latach Audioslave ponownie zaprezentuje się publiczności. Stanie się to 20 stycznia 2017 roku The Teragram Ballroom w Los Angeles w ramach anty-inauguracyjnego koncertu, ktory jest protestem wobec prezydentury Donalda Trumpa. Zespół zagra pełny set i jak na razie nie planuje innych koncertów.

Tego dnia wystąpi również Prophets of Rage - supergrupa składająca się z muzyków Rage Against The Machine, Public Enemy i Cypress Hill. Na koncercie zagrają też Vic Mensa, Jackson Browne, Jack Black i The Los Angeles Freedom Choir.

Tom Morello zachęcił do pojawienia się na koncercie, by dobrą muzyką walczyć z kiepskim prezydentem:

"

Anty-inauguracyjny bal to pokaz sprzeciwu - oporu wobec rasizmu, seksizmu, homofobii, terroryzowania, niszczenia środowiska, faszyzmy, sprzeciwu wobec Donalda Trumpa. "

Chris Cornell i Tom Morello od czasu rozpadu Audioslave wystąpili razem 26 września 2014 roku w klubie El Corazon w Seattle. Koncert miał na celu wsparcie inicjatywy radnej z Seattle walczącej o podwyższenie minimalnej stawki za godzinę pracy.

Czy możemy liczyć na to, że po koncercie w Los Angeles muzycy zechcą przedłużyć żywotność Audioslave? Miejmy nadzieję, że się tak właśnie stanie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Audioslave