Audioslave zagrał „Like A Stone” ku czci Chrisa Cornella

Robert Skowronski
31.05.2017 10:23
Audioslave zagrał „Like A Stone” ku czci Chrisa Cornella Fot. kadr z wideo

Kameralna atmosfera sali prób i płynące dźwięki pozbawione linii wokalu. W taki sposób Audioslave uczcił pamięć po zmarłym koledze z zespołu.

Wykonanie pochodzącego z 2002 roku utworu odbyło się przed koncertem Prophets of Rage, czyli kapeli tworzonej przez muzyków Rage Against The Machine/Audioslave, B-Reala z Cypress Hill oraz Chucka D z Public Enemy. Obyło się bez pojawienia się z tym numerem przed wielotysięcznym tłumem. Koledzy Chrisa Cornella odegrali kompozycję w otoczeniu czterech ścian. Kameralnie, bez pompatyczności.

Tom Morello zdążył już ciepło wypowiedzieć się na temat zmarłego Chrisa Cornella. Pojawił się również na jego pogrzebie na cmentarzu Hollywood Forever Cemetery w Los Angeles, gdzie wygłosił krótkie przemówienie:

Chris był melodyjny jak The Beatles, ciężki jak Black Sabbath, a jego twórczość nawiedzała jak Edgar Allan Poe. Demony, które go prześladowały były prawdziwe, ale dosiadł je i jechał na nich, jak na rydwanie, by tworzyć największe dokonania w muzyce rockowej wszech czasów.

Oczywiście reaktywacja Audioslave stała się już rzeczą niemożliwą. Można chyba jednak oczekiwać, że na koncertach Prophets of Rage pojawią się instrumentalne kompozycje grupy, w której skład wchodził Chris Cornell. Być może doświadczą tego polscy fani, gdyż zespół pojawi się na Open'er Festival 2017. Tymczasem posłuchajcie wykonania „Like A Stone”:

W 2017 roku Chris Cornell mówił jeszcze o tym, że jest w pełni otwarty na trasę koncertową z Audioslave:

Zawsze jest taka możliwość. Rozmawialiśmy już o tym od przynajmniej trzech czy czterech lat. Próbowaliśmy wybrać jakieś konkretne daty, ale zawsze kończyło się na tym, że każdy z nas jest zbyt zajęty. Oni mają znowu inny zespół, do tego jeszcze własne projekty, a ja mam Soundgarden i solową karierę, które pochłaniają mnóstwo czasu.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.