Autobiografia Dio zostanie wydana pośmiertnie. Kiedy książka trafi do sprzedaży?

17.02.2021 14:35
Autobiografia Dio zostanie wydana pośmiertnie. Kiedy książka trafi do sprzedaży? Fot. AF Archive/Cinetext/Max Kohr/Mary Evans Picture Library/East News

Książka "Rainbow in the Dark: The Autobiography" doczekała się oficjalnej daty premiery. Kiedy zobaczymy ją na półkach sklepowych?

Pośmiertna autobiografia Dio już niedługo trafi do sprzedaży

Ronnie James Dio przed swoją śmiercią w 2010 roku pracował nad autobiografią "Rainbow in the Dark". Dzieło wokalisty dokończył i edytował jego przyjaciel, dziennikarz i pisarz Mick Wall. Teraz ogłoszono, że pozycja już 27 lipca trafi do oficjalnej sprzedaży. 

Polecamy

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu wydawnictwa Permuted Press, Dio i Wall pracowali nad książką o wokaliście na wiele lat przed jego śmiercią z powodu raka żołądka w 2010 roku. Ich wspólne dzieło ma być szczerą i zabawną opowieścią o życiu legendarnego wokalisty, zdradzając kulisy sławy i jego ewolucji w przemyśle muzycznym.

Wdowa po wokaliście, Wendy Dio, napisała wstęp do opisywanej książki. W zeszłym roku zdradziła natomiast portalowi Heavy Consequence, czego fani mogą się spodziewać po autobiografii Ronnie'ego Jamesa Dio:

Pracuje z Mickiem Wallem, który napisał już chyba książki o wszystkich ze świata rocka i przy okazji sam pomagał Dio w pisaniu. Ronnie tworzył "Rainbow" przez wiele lat i praktycznie skończył. Znaleźliśmy jego zapiski, których nigdy nie dorzucił do swojej twórczości, a także przeczesaliśmy archiwa wielu gazet i stacji telewizyjnych, by odnaleźć stare wywiady. Dzięki temu książka będzie zakończona właściwie jego własnymi słowami.

Na Amazonie ruszyła przedsprzedaż książki "Rainbow in the Dark: The Autobiography". Poniżej możecie zobaczyć okładkę pozycji:

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.