Autystyczny, niewidomy uczestnik "Mam Talent" zachwycił i wzruszył jurorów. Bez wahania wcisnęli złoty przycisk

Joanna Chojnacka
29.05.2019 14:13
Autystyczny, niewidomy uczestnik "Mam Talent" zachwycił i wzruszył jurorów. Bez wahania wcisnęli złoty przycisk Fot. kadr z wideo/America's Got Talent

W jednym z odcinków amerykańskiego "Mam Talent" pojawił się wyjątkowy uczestnik. 22-letniemu Kodiemu Lee udało się oczarować cały skład jury.

Programy typu talent show to miejsca, w których nie brakuje osób pozbawionych wymaganego z założenia talentu. Spora grupa uczestników castingów liczy, że dzięki kilku chwilom w telewizji stanie się rozpoznawalna i zacznie czerpać korzyści z faktu, że jest znana, bo jest znana. Na szczęście poza śmiesznymi ciekawostkami, dziwakami czy osobami odwiedzającymi talent show ze względu na parcie na szkło, zdarzają się też perełki. 

Autystyczny, niewidomy chłopak oczarował jury "Mam Talent"

Dzięki polskim programom takim jak "Idol", "X Factor", "Mam Talent" czy "Voice Of Poland" poznaliśmy młodych, bardzo uzdolnionych artystów takich jak Ukeje, Krzysiek Zalewski, Dawid Podsiadło i wielu innych. Również największe gwiazdy muzyki z zagranicy często debiutowały w talent show. Do takich artystów należy chociażby Beyonce, Britney Spears, a nawet Frank Sinatra. 

Przeczytaj także

W jednym z ostatnich odcinków amerykańskiej wersji programu "Mam Talent" pojawił się 22-letni Kodi Lee, który jest dowodem na to, że talentu i pasji nie jest w stanie zgasić prawie żadna choroba. Chłopak cierpi na autyzm i jednocześnie jest niewidomy, jednak to nie przeszkadza mu w rozwijaniu wyjątkowego muzycznego talentu. Młody artysta zaprezentował na castingu swoją interpretację "A Song for You” Donny'ego Hathaway'a. 

Kodi zachwycił wykonaniem całe jury i publiczność. Gabrielle Union nie kryła ogromnego wzruszenia i wcisnęła złoty przycisk, co oznacza, że chłopak automatycznie przeszedł do finałów programu. Także inni jurorzy nie szczędzili Kodiemu komplementów:

Wszyscy ludzie w tej sali wstali z miejsc. Jesteś wielką inspiracją i masz ogromny talent.

Mama Kodiego wyznała, że muzyka jest bardzo ważna dla zdrowia jej syna. Kobieta twierdzi, że jego pasja i hobby codziennie ratuje mu życie. 

Zobacz też: Śpiewaczka operowa zaskoczyła wykonaniem utworu AC/DC w talent show

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.