Avenged Sevenfold nie pojawi się na gali Grammy 2018 na znak protestu

Aleksandra Degórska
26.01.2018 16:37
Avenged Sevenfold nie pojawi się na gali Grammy 2018 na znak protestu Fot. David Wala/East News

Zespół oburzył się tym, jak traktowane są rockowe nominacje na Grammy.

29 stycznia 2018 w Madison Square Garden w Nowym Jorku odbędzie się po raz 60. gala wręczenie Grammy. Statuetka przyznawana jest przez Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji od 1959 roku i jest to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w muzycznym świecie. Niejednokrotnie jednak poruszano zagadnienie, że Akademia lekceważy rockowych wykonawców.

Chociażby na Grammy 2017 roku w kategorii Najlepsze wykonanie rockowe nominowano.... Beyonce i Metallicę, co oburzyło wiele osób. Grammy 2018 w rockowych i metalowych kategoriach mogą zgarnąć tym razem m.in. Metallica, Leonard Cohen, Chris Cornell, Foo Fighters czy Queens of the Stone Age.

Szansę na zdobycie statuetki ma również Avenged Sevenfold, który otrzymał nominację w kategorii Najlepszy utwór rockowy. Kapela jednak nie pojawi się na gali, o czym oświadczył M. Shadows. Wszystko z tego powodu, że rockowe i metalowe kategorie nie będą transmitowane.

Czuję się zaszczycony nominacją. Niestety w tym roku wycofano Najlepszy utwór rockowy z transmisji, więc nie pojawimy się na gali. Może następnym razem.

Wokalista zespołu przyznał w wywiadzie dla Antyradio.pl, że można oczywiście udawać, iż nagrody nie są ważne. Jednak muzyk zdaje sobie sprawę, że wiele wybitnych zespołów nie otrzymało nigdy statuetki, zatem warto doceniać takie wyróżnienie jak Grammy:

Nominacji nie dostało wielu wykonawców, którzy byli na pierwszych miejscach list przebojów. Dlatego nie możemy tego tak po prostu zignorować. Kategoria jest w tym roku obsadzona bardzo mocno. Super jest ta piosenka Foo Fighters („Run”), ale wszystkie są bardzo dobre.

Jeszcze w grudniu 2017 przy okazji tego wywiadu M. Shadows wyznał, że kapela będzie dobrze bawić się na gali, ale jak widać w tej kwestii zmienił zdanie. Pod koniec 2017 roku Avenged Sevenfold wydał „Live At The Grammy Museum”, z zapisem akustycznego występu, który odbył się w Los Angeles 19 października 2017.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.