10.10.2017 12:56

Avenged Sevenfold zapowiedział wersję deluxe płyty „The Stage”

Oto kolejna gratka dla fanów zespołu. Sprawdźcie, o jaki materiał zostanie wzbogacona płyta!

Avenged Sevenfold zapowiedział wersję deluxe płyty „The Stage”
foto: Retna / Avalon / Reporter / East News

Już 15 grudnia 2017 swoją premierę będzie miała wersja deluxe ostatniej studyjnej płyty Avenged Sevenfold „The Stage”. Na albumie znajdzie się 7 dodatkowych utworów studyjnych oraz 4 utwory koncertowe, które nigdy wcześniej nie były publikowane, a zostały nagrane podczas ostatnich koncertów zespołu w londyńskiej hali O2 Arena. Wśród kompozycji bonusowych znajduje się również poruszająca wersja klasycznej kompozycji Pink Floyd „Wish You Were Here”.
Wokalista Avenged Sevenfold, M. Shadows tak mówi o tym coverze:

"

Od tej kompozycji zaczęliśmy naszą aktualną przygodę z coverami. Zawsze kochałem ten utwór i w moim odczuciu nie ma możliwości, by uchwycić ten specyficzny klimat oryginału, dlatego też my mieliśmy inny cel. Jest w tej pieśni pewien rodzaj siły, która pasuje do tego, co obecnie dzieje się na świecie. Z naszej strony uwspółcześniliśmy tak ten numer, aby oddawał on również to, co odczuwamy my sami. "

Wersja deluxe „The Stage” to ostatni rozdział innowacyjnego podejścia do wydawania albumów, który zespół rozpoczął 12 miesięcy temu, kiedy to ukazał się „krążek niespodzianka” dla fanów, „The Stage” i formacja została pierwszym rockowym zespołem na świecie, który wydał album w wersji cyfrowej i fizycznej bez wcześniejszych zapowiedzi. Zespół ogłosił premierę albumu milionom zaskoczonych fanów, którzy oglądali transmisje koncertu kapeli z dachu Capitol Records Tower w Hollywood. Każdy fan mógł na własnej skórze doświadczyć tego show, dzięki wirtualnej rzeczywistości i zastosowaniu technologii 3D/ 360 stopni.

Kilka miesięcy później zespół ogłosił swoje plany dotyczące ewolucji „The Stage” poprzez dodanie do tej płyty kilku nowych utworów w późniejszym czasie. Utwory te  – rozpoczynając od meksykańskiej pieśni ludowej „Malagueña Salerosa” – nie były wcześniej dostępne w sprzedaży, ale w wyniku zapotrzebowania fanów, zostaną one dodane do edycji deluxe płyty.

Tak prezentuje się okładka tego wydawnictwa:

foto: materiały prasowe

Dodatkowo, oprócz 11 kompozycji, które pierwotnie znajdowały się na płycie, wersja deluxe zawierać będzie takie utwory jak: „Retrovertigo” Mr. Bungle, „Dose”, cover hitu Del Shannon z 1961 roku, „Runaway” (tutaj gościnnie pojawia się gitarzysta Vandals, Warren Fitzgerald, a w roli głównego wokalisty występuje gitarzysta A7X, Zacky Vengeance), „God Only Knows” cover przeboju Beach Boys z 1966 roku, a także „As Tears Go By” Rolling Stones w wykonaniu Avenged Sevenfold. Natomiast wersje koncertowe utworów, które znajdą się na edycji deluxe to tytułowy „The Stage”, a także  takie piosenki jak „Paradigm,” „Sunny Disposition” oraz „God Damn”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Avenged Sevenfold