20.09.2017 10:40

Avril Lavigne jest najbardziej niebezpieczną celebrytką pod względem wyszukiwań online

Gdy wpisujecie do wyszukiwarki nazwisko wokalistki jesteście narażeni na to, że traficie na groźne strony i hakerzy ukradną wasze dane osobowe czy hasła.

Avril Lavigne jest najbardziej niebezpieczną celebrytką pod względem wyszukiwań online
foto: The Canadian Press / PA Images / East News; Caryca Pejnta

Przez ostatnie 4 lata było cicho o Avril Lavigne, która od 2014 roku zmaga się z boreliozą. Jednak całkiem niedawno wokalistka wystąpiła z Nickelback, jak również zapowiedziała wydanie nowej muzyki. Chociaż od ukazania się ostatniego krążka zatytułowanego „Avril Lavigne” minęły 4 lata, to nadal wiele osób wyszukuje jej nazwisko w internecie.

Firma zajmująca się bezpieczeństwem w sieci, McAfee, ujawniła listę najbardziej niebezpiecznych celebrytów jeżeli chodzi o wyszukiwanie w sieci. Raport wykazał bowiem, które nazwiska gwiazd generują najbardziej ryzykowne wyniki wyszukiwania, które potencjalnie mogą narażać użytkowników na podejrzane strony internetowe.

"

Cyberprzestępcy nadal wykorzystują fascynację światem celebrytów, aby zachęcić niczego nie podejrzewających użytkowników do wchodzenia na podejrzane strony internetowe, które mogą być użyte do zainstalowania złośliwego oprogramowania, kradzieży danych osobowych czy nawet haseł. "

W 2017 roku Lavigne wskoczyła na pierwsze miejsce z 14,5 procentowym wynikiem ryzyka. Zagrożenie wzrasta do 22%, gdy wpiszemy do wyszukiwarki „Avril Lavigne free mp3”. Kolejny raz zatem okazuje się, że lepiej kupić album w sklepie, niż piracić nagrania z internetu.

W poprzednich latach w raportach McAfee pojawiali się tacy celebryci, jak Amy Schumer czy Emma Watson.

Szukacie informacji o Avril w sieci?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Avril Lavigne