20.09.2018 11:04

Avril Lavigne opublikowała nowy utwór o walce z poważną chorobą

Posłuchajcie, jak brzmi nowy singiel Avril Lavigne „Head Above Water”.

Avril lavigne z nową piosenką o chorobie
foto: shutterstock.com

Ostatnie lata były bardzo trudne dla Avril Lavigne. Piosenkarka od 2014 roku zmagała się z boreliozą. Wycofała się z życia publicznego i dopiero przerwała milczenie we wrześniu 2018. Avril Lavigne napisała list do fanów i opowiedziała o swoich zmaganiach z chorobą. 

Avril Lavigne opublikowała piosenką o jej chorobie

Piosenkarka zapowiedziała również, że w końcu wyda nowy materiał, który stanie się następcą „Avril Lavigne” z 2013 roku. Nadchodzącą płytę promuje najnowszy singiel „Head Above Water”. Wokalistka opowiedziała o dniu, kiedy napisała ten utwór:

"

Myślałam, że umieram i musiałam to zaakceptować. Moja mama leżała ze mną w łóżku i mnie obejmowała. Czułam, jakbym tonęła. Cicho modliłam się „Boże, trzymaj moją głowę nad wodą”. Wtedy właśnie zaczęłam pisać materiał na nowy album. "

Było to dla wokalistki bardzo mocne przeżycie, które postanowiła oddać w piosence „Head Above Water”:

Avril Lavigne pracowała nad utworem przy pianinie razem z Travisem Clarkiem, zaś za efekt końcowy odpowiada Stephen Moccio. Wokalistka postanowiła również stworzyć fundację, żeby zwrócić uwagę na problem chorych na boreliozę. Avril Lavigne Foundation sprzedaje specjalne koszulki i w ten sposób zbiera pieniądze dla osób chorych na boreliozę, które nie mają funduszy na leczenie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Avril Lavigne