Axl Rose i AC/DC zagrali wspólną próbę?

Robert Skowronski
29.03.2016 08:14
Axl Rose i AC/DC zagrali wspólną próbę? Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl; MediaPunch / Rex Features / East News

Mówi się, że w każdej plotce kryje się ziarno prawdy. Jednak w sprawie doniesień o tym, że Axl Rose stanie się nowym wokalistą AC/DC mamy coraz więcej faktów. Czy może to być rzeczywistością?

Pytaliśmy już czy wokalista Guns N' Roses chwyci za mikrofon w australijskiej grupie. Jak bądź brzmiało to nieprawdopodobnie, tak jedno ze zdjęć sugerowało, że mogliśmy być świadkami  rodzenia się nowego rozdziału w historii rocka. Należało jednak założyć, że to, iż Axl Rose zjawił się w Georgii, czyli miejscu, gdzie przesunięto datę koncertu AC/DC ze względu na stan zdrowia Briana Johnsona, to tylko zbieg okoliczności.

Ale jak wytłumaczyć to, że rudowłosy wokalista został zauważony podczas opuszczania tej samej sali prób w Atlancie, z której kilka chwil później wyszli także członkowie „Back in Black”? Zobaczcie dokumentujące to zdjęcie:

A oto kto następny wyłonił się ze zlokalizowanych w Georgii pomieszczeń:

acdc Fot. foto: tmz.com

Zespół AC/DC przekładając daty koncertów w swoim oświadczeniu napisał, że kolejne występy mogą się odbyć z udziałem gościnnego wokalisty. Wśród chętnych na dołączenie do kapeli znalazł się m.in. pierwszy frontman kapeli Dave Evans.

Fani nie są zachwyceni tym, że może to być koniec wieloletniej przygody Johnsona w szeregach grupy. Stworzyli już oni petycję, by zespół nie kontynuował kariery bez dotychczasowego wokalisty. Zdaje się jednak, że kapela ma inny pomysł na swoją przyszłość, gdyż coraz więcej znaków wskazuje na to, że AC/DC może zacząć grać z Axlem.

Jeden z prezenterów rozgłośni radiowej w Atlancie, Jason Bailey, powołując się na „wiarygodne źródło” twierdził, że Rose został już potwierdzony w roli tego kto będzie śpiewać z Australijczykami:

Powiedziano mi, że Axl spotkał się z AC/DC, gdyż podpisano umowę dotyczącą tego, że zaśpiewa on na wszystkich dziesięciu koncertach w ramach przerwanej trasy zespołu, włącznie z Atlantą. Brian ze względu na problemy zdrowotne nie może kontynuować grania. Miał przejść na emeryturę po tej trasie, a kapela chce kontynuować karierę i nagrywać kolejne płyty. Szukali kogoś na miejsce Johnsona i pojawił się Axl.

Z kolei Jim Breuer, przyjaciel Briana Johnsona twierdził, że wokalista został wyrzucony z zespołu, bowiem poinformował muzyków odnośnie swojego stanu zdrowia, ale nie zamierzał przerywać trasy. Następnego dnia za pośrednictwem mediów dowiedział się, że nie będzie śpiewać z kapelą, która zamierza zaprosić kogoś na jego miejsce.

Ross Young, syn Malcolma Younga, czyli byłego gitarzysty AC/DC, na swoim profilu na Facebooku opublikował posty z artykułami o omawianych doniesieniach, które skwitował słowami: „to prawda” oraz „on to potrafi i to zrobi”.

Wszystko zaczyna układać się w całość. Tylko jak te obowiązki Axl Rose połączy z nadchodzącą trasą Guns N' Roses? Nie powinno z tym być większego problemu, gdyż AC/DC ma występować w roli supportu przed twórcami „Welcome To The Jungle”. Guns N' Roses potwierdził występy w składzie ze Slashem i Duffem McKaganem. Według kolejnych plotek dowiedzieliśmy się, że na tych koncertach nie pojawi się Izzy Stradlin, za to do zespołu wrócili prawdopodobnie Dizzy Reed, Frank Ferrer i Richard Fortus.

Myślicie, że Axl Rose został nowym wokalistą AC/DC?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.