31.07.2017 12:00

Axl Rose i Billy Joel w coverze „Highway To Hell” AC/DC

To było prawdziwe rockowe spotkanie na szczycie. Lider Guns N’ Roses był gościem na koncercie Billy’ego Joela, a razem wykonali zaskakujący cover.

Axl Rose i Billy Joel w coverze „Highway To Hell” AC/DC
foto: kadr z wideo

Zarówno Axl Rose, jak i Billy Joel należą do absolutnej rockowej ekstraklasy – są w czołówce najlepiej zarabiających muzyków na świecie. Ich wspólny występ ze zrozumiałych względów był więc sporym i niecodziennym wydarzeniem. Doszło do niego podczas koncertu Joela w amerykańskim Minneapolis, 28 lipca 2017.

Panowie wykonali razem dwa utwory, ale wybór repertuaru mógł być zaskoczeniem. Nie dziwi, że zagrali przebój Joela „Big Shot” z 1978, ale ich wspólne wykonanie kultowego „Highway To Hell” AC/DC to pewna niespodzianka. Zrozumiałe, że w trakcie intensywnej trasy koncertowej Guns N’ Roses Axl zechciał odpocząć od hitów swojej grupy. Najwyraźniej zatęsknił jednak za występami z AC/DC, w którym przez jakiś czas zastępował Briana Johnsona.

W Minneapolis Rose znów mógł poczuć się jak Bon Scott, z kolei Billy, którego znamy bardziej jako „Piano Mana” mógł zaprezentować swoje umiejętności gitarzysty. Sprawdźcie, jak w ich wersji brzmi „Highway To Hell”:

Axl Rose znany jest z upodobania do wykonywania coverów. Na koncertach Gunsom zdarzało się grać piosenki takich wykonawców, jak The Who i Soundgarden. Czasem sięgają też piosenki AC/DC – Axl zadedykował „Whole Lotta Rosie” pamięci swojego zdechłego pieska.

Maciej Koprowicz
Tagi: AcDc Guns N Roses Axl Rose Rock News