08.05.2016 09:12

Axl Rose na pierwszym koncercie z AC/DC

Założyciel Guns N’ Roses wystąpił w roli tymczasowego wokalisty australijskiego zespołu w Lizbonie. Zobaczcie zdjęcia i nagrania z koncertu!

Axl Rose na pierwszym koncercie z AC/DC
foto: AP / FOTOLINK / East News

Z powodu problemów ze słuchem Briana Johnsona kariera grupy AC/DC stanęła pod znakiem zapytania. Muzycy odwołali trasę po Stanach Zjednoczonych, jednak czekały na nich terminy 12 koncertów zaplanowanych w Europie.

Johnson po ponad 30 latach zrezygnował z grania. Kapela postanowiła pokusić się o zastępstwo w postaci Axla Rose’a, który sam wyszedł z inicjatywą po tym, jak dowiedział się o problemach kolegów z branży. Rudowłosy wokalista zadzwonił do menedżera AC/DC i tak to się zaczęło…

Muzyków nie zniechęcił fakt, iż 7 tysięcy Belgów zdecydowało się na zwrot biletów na koncert zaplanowany na 16 maja 2016 roku. Trasa rozpoczęła się na dobre. Jej amerykańska część składająca się z 10 występów została przeniesiona na później ze względu na letnie koncerty Axla z reaktywowanym Guns N’ Roses.

Zobaczcie zdjęcia i wideo z pierwszego występu Rose’a z AC/DC, który odbył się 7 maja 2016 roku w Lizbonie!

Setlista:

 1. Rock Or Bust
 2. Shoot To Thrill
 3. Hell Ain't A Bad Place To Be
 4. Back In Black
 5. Got Some Rock & Roll Thunder
 6. Dirty Deeds Done Dirt Cheap
 7. Rock 'N' Roll Damnation
 8. Thunderstruck
 9. High Voltage
 10. Rock 'N' Roll Train
 11. Hells Bells
 12. Given The Dog A Bone
 13. Sin City
 14. You Shook Me All Night Long
 15. Shot Down In Flames
 16. Have A Drink On Me
 17. T.N.T.
 18. Whole Lotta Rosie
 19. Let There Be Rock

Bis:

 1. Highway To Hell
 2. Riff Raff
 3. For Those About to Rock (We Salute You)

Pomimo pozytywnego odbioru wywołanego przez nagrania z próby dźwięku przed portugalskim koncertem, fani obawiają się, że Axl Rose znany ze spóźniania się na występy i okazywania w ten sposób braku szacunku dla fanów, nie zmieni się…

Coś jednak ruszyło. Przed występem z AC/DC wokalista, mimo problemów ze stopą, wyszedł do fanów zabawiając ich opowiastkami o tańcu, pytając się o ich samopoczucie i robił sobie z nimi zdjęcia. Nie taki Axl straszny?

Rose pasuje do AC/DC?

Magda Słomka
Tagi: Rock News AcDc Axl Rose