02.05.2016 20:33

Axl Rose na próbie z AC/DC przed pierwszym koncertem

Wokalista Guns N’ Roses pokazał malkontentom, że nie najgorej radzi sobie ze swoją macierzystą grupą. Jednak jak mu idzie zmierzenie się z materiałem AC/DC?

Axl Rose na próbie z AC/DC przed pierwszym koncertem
foto: Splash News / East News

Axl Rose oficjalnie dołączył do australijskiej legendy hard rocka. Mało tego zaprezentował się nawet na scenie u boku Angusa Younga wykonując wspólnie „Riff Raff” i „Whole Lotta Rosie”. Mamy zatem już przedsmak występów Rose’a w szeregach AC/DC. Jednak każdy z pewnością zadaje sobie pytanie, jak właściwie muzyk wypadł na próbach ze słynnym zespołem? W głowę musi zachodzić wokalista tribute bandu AC/DC, którego Rose wygryzł z posady za mikrofonem, ale też rzesze fanów na całym świecie.

Jak było wtedy prawdopodobnie szybko się nie dowiemy, ale możemy usłyszeć jak artyści brzmią teraz. Jedna z osób, której udało się dostać pod drzwi sali prób, zarejestrowała wykonanie utworów „Shoot To Thrill” oraz „Thunderstruck”. Jakość nagrania co prawda pozostawia wiele do życzenia, ale to i tak interesujący przedsmak pierwszego występu Axla Rose’a z AC/DC, do którego dojdzie 7 maja 2016 roku w Lizbonie:

Planowany koncert jest jednym z 12 europejskich występów AC/DC do jakich dojdzie z Axlem Rosem na pokładzie. Ten zastąpi Briana Johnsona, który zrezygnował z życia muzycznego ze względu na postępującą utratę słuchu. Muzyk wyznał, że jeżeli tylko zdrowie mu na to pozwali, to będzie chciał z miejsca wrócić do swojej kapeli:

"

Jestem zdruzgotany rozwojem wydarzeń bardziej niż ktokolwiek jest sobie w stanie wyobrazić. Emocje, które odczuwam są najgorszymi, jakich doświadczyłem w całym swoim życiu. Bycie w AC/DC, nagrywanie płyt i granie przed milionami oddanych fanów przez 36 lat to moje największe osiągnięcie. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić stałego odejścia od tego, ale na dany moment nie mam innego wyjścia. "

Póki co jednak na scenie będziemy oglądać Axla, który obecnie występuje siedząc. To ze względu na złamaną stopę. Lewa kończyna wokalisty musiała ucierpieć w momencie, w którym poślizgnął się on na scenie podczas wykonywania utworu „Mr. Brownstone” w czasie pierwszego koncertu Guns N’ Roses po reaktywacji.

Muzyk, tak jak i przed laty, unika kontaktu z mediami. Jednak dziennikarzom udało się go namówić do krótkiej rozmowy na lotnisku w Los Angeles. Rose wyznał wówczas, że jego ulubionym numerem AC/DC jest obecnie „Touch Too Much” z płyty „Highway to Hell” z 1979 roku oraz opowiedział krótko o występach Guns N' Roses podczas festiwalu Coachella 2016:

"

Koncerty były bardzo udane. Publiczność była niesamowita, było bardzo fajnie. Pierwszy występ był dobry, drugi sprawił więcej frajdy. "

Co sądzicie o próbie AC/DC z Axlem? 

Robert Skowronski
Tagi: Axl Rose AcDc Rock News