Axl Rose oficjalnie w AC/DC

Jakub Gańko
17.04.2016 09:40
Axl Rose oficjalnie w AC/DC Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl + Splash News / East News

Wokalista Guns N' Roses dołączy do Australijczyków na europejskiej trasie. Gdzie będzie można zobaczyć hardrockową supergrupę?

Pierwsze plotki o tym, że Axl Rose miałby zastąpić Briana Johnsona, brzmiały nieprawdopodobnie. Jednak wraz z następnymi tygodniami otrzymywaliśmy kolejne dowody potwierdzające taki obrót spraw. Odkąd zobaczyliśmy zdjęcie wokalisty, który wychodzi w Atlancie z tej samej sali prób, co pozostali muzycy AC/DC, oficjalne potwierdzenie było praktycznie już tylko kwestią czasu.

To wreszcie nadeszło za pośrednictwem oficjalnego profilu zespołu na Facebooku.

Członkowie AC/DC pragną bardzo podziękować Brianowi Johnsonowi za jego wkład i poświęcenie na przestrzeni lat. Podobnie jak zależy nam na zakończeniu tej trasy, wspieramy decyzję Briana, który chce ocalić swój słuch. Chcemy wypełnić nasze koncertowe zobowiązania wobec wszystkich, którzy byli z nami przez te lata i mamy to szczęście, że Axl Rose uprzejmie zaoferował nam pomoc w tym zadaniu.

W pierwszej kolejności zespół potwierdził stadionowe tournée po Europie, które rozpocznie się 7 maja 2016 roku w Portugalii. Następnie Axl wyruszy na koncerty własnego zespołu w Stanach Zjednoczonych pod szyldem Not In This Lifetime Summer Stadium Tour. Nowe daty 10 przełożonych amerykańskich występów AC/DC poznamy wkrótce.

Oto pełna rozpiska europejskiej trasy z wokalistą Guns N' Roses:

 • 7 maja 2016 - Lizbona, Portugalia: Passeio Maritimo De Alges
 • 10 maja 2016 - Sewilla, Hiszpania: Estadio De La Cartuja
 • 13 maja 2016 - Marsylia, Francja: Stade Velodrome
 • 16 maja 2016 - Werchter, Belgia: Werchter Site
 • 19 maja 2016 - Wiedeń, Austria: Erns-Happel Stadium
 • 22 maja 2016 - Praga, Czechy: Letnany Airport
 • 26 maja 2016 - Hamburg, Niemcy: Volksparkstadion
 • 29 maja 2016 - Berno, Szwajcaria - Stade De Suisse
 • 1 czerwca 2016 - Lipsk, Niemcy: Red Bull Arena
 • 4 czerwca 2016 - Londyn, Wielka Brytania: The Stadium, Queen Elizabeth Olympic Park
 • 9 czerwca 2016 - Manchester, Wielka Brytania: Etihad Stadium
 • 12 czerwca 2016 - Aarhus, Dania: Ceres Park

Zespół będzie w dalszym ciągu promował swój ostatni studyjny krążek, „Rock or Bust” z 2014 roku, jednak z nowym wokalistą na czele materiał ten z pewnością zyska inny wymiar. O tym, w jakiej formie jest Axl Rose, mogliśmy się przekonać się z nagrań pierwszych koncertów Guns N' Roses. Oprócz Slasha i Duffa McKagana w obecnym składzie gra m.in. Melissa Reese.

...a Angus Young w Guns N' Roses

Zanim jednak Axl dołączy do australijskiego zespołu, mieliśmy okazję zobaczyć Angusa Younga w szeregach Gunsów. Gitarzysta dołączył do muzyków 16 kwietnia 2016 roku podczas festiwalu Coachella. Razem wykonali klasyki z repertuaru AC/DC: „Riff Raff” i „Whole Lotta Rosie”. Poniżej zobaczycie zdjęcia oraz amatorskie nagranie dokumentujące to zdarzenie.

Cieszycie się z takiego hardrockowego połączenia sił?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.