Axl Rose podarował Dave'owi Grohlowi cenną gitarę. To podziękowanie za nietypową przysługę

08.01.2021 12:41
Dave Grohl Fot. Rex FeaturesEAST NEWS

Wokalista Guns N' Roses, Axl Rose podarował Dave'owi Grohlowi z Foo Fighters gitarę. Prezent to forma podziękowania za pomoc, kiedy Rose zmagał się z kontuzją.

Kiedy Dave Grohl złamał nogę, nie zrezygnował z koncertowania. Muzyk nie chciał zawieść swoich fanów i mimo poważnej kontuzji, której nabawił się na koncercie w Szwecji w 2015 roku, grał dalej. Jednak ze względu na swój stan zdrowia podczas występów musiał siedzieć.

Axl Rose podarował Dave'owi Grohlowi cenną gitarę

W tym celu zaprojektowano specjalny tron, który już na zawsze będzie kojarzył się fanom Foo Fighters z ówczesnymi koncertami ulubionej grupy. Grohl zasiadał na imponującym meblu i dawał z siebie wszystko. Rok później podobnej kontuzji nabawił się Axl Rose z Guns N' Roses.

Polecamy

Muzyk również nie chciał rezygnować ze swoich koncertowych planów, dlatego poprosił Grohla o pożyczenie tronu. Dave zgodził się, a Rose wykorzystał mebel na koncertach zarówno swojej macierzystej grupy - Guns N' Roses, jak i podczas występów z AC/DC na trasie "Rock or Bust", w której to kapeli chwilowo zastępował Briana Johnsona.

Axl Rose sprezentował Dave'owi Grohlowi gitarę

Axl Rose docenił gest Grohla i postanowił mu się odwdzięczyć. W podziękowaniu muzyk podarował liderowi Foo Fighters cenną gitarę. Jak opowiada Dave cytowany przez serwis Loudwire.com:

Kazał Slashowi wybrać dla mnie gitarę. Slash wskazał Gibsona ES 335 Dot z początku lat 60., który do dziś jest najlepszą gitarą, na jakiej kiedykolwiek grałem. To był niezwykle miły i elegancki gest, bardzo to doceniam.

Axl Rose to niejedyna osoba poza Grohlem, której tron służył pomocą. Lider Foo Fighters pożyczył mebel także Matthew Ramsey'owi w 2019 roku.

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.