Axl Rose to fajny gość!

Urszula Drabińska
03.03.2015 13:51
Axl Rose to fajny gość! Fot. Polaris / East News

Tak twierdzi jego wieloletni przyjaciel, Del James. Nie rozumie, dlaczego frontman Guns N’ Roses ma tak złą prasę.

Del James zna Axla od 30 lat. Stworzył kilka teledysków jego zespołu, często rusza razem z muzykami w trasę jako menedżer koncertowy. Dotychczas nigdy się na nim nie zawiódł.

Gdyby był tak trudny w obyciu, jak ludzie mówią, nikt nie wytrzymałby z nim tak długo. Nie ma pieniędzy, które mogłyby wynagrodzić tak wielki ból głowy. Prawda jest inna. Gdy moje dzieci potrzebują czegoś, czego ja im nie mogę zapewnić – cokolwiek by to nie było, na przykład trzeba zapłacić za leczenie – on jest pierwszą osobą, która mówi „Tak, rozumiem. Nie martw się o to”. Jest człowiekiem, do którego dzwonisz, gdy zrobisz błąd, gdy ktoś o 4 nad ranem musi wpłacić za ciebie kaucję. Upewnia się, że masz kogoś, kto o ciebie zadba. Jest lepszy niż ktokolwiek mógłby pomyśleć.

Słowa Dela Jamesa potwierdzają inni. Czy gdyby był tak okropny, ktoś ze chciałby mieć coś jeszcze z nim wspólnego?

Basista Duff McKagan (w Guns N’ Roses w latach 1985-1997) nie ma żadnego problemu z tym, by w razie czego wspomóc podczas koncertów swój stary zespół. W 2014 roku zastępował Tommy’ego Stinsona kilkukrotnie.

Wspaniale było znów wystąpić. Dobrze się bawiliśmy.

Nie wyklucza też całkowicie powrotu do grupy.

Nigdy nie mówię „nigdy”. Nauczyłem się tego, że nigdy nie wiesz, co jest za rogiem. Tymczasem jestem szczęśliwy, że znów się spotkaliśmy, porozmawialiśmy o różnych rzeczach, a potem pośmialiśmy z mnóstwa innych przeszłych historii.

O Axlu dobrze mówi nawet Slash.

Poza faktem, że jest najwspanialszym wokalistą i frontmanem w historii oraz błyskotliwym twórcą tekstów piosenek, jest też bardzo, bardzo inteligentną, niezależną jednostką. Zawsze to w nim uwielbiałem. Jest najbardziej prostolinijną i szczerą osobą, jaką spotkałem w życiu.

Można lubić twórczość Rose’a lub nie, spierać się o rozpad Guns N’ Roses czy też o płytę „Chinese Democracy”, ale nie jest on złym człowiekiem. A przynajmniej nie aż tak złym (bo przecież nikt nie jest święty), jak prezentują media.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.