20.05.2016 10:41

Axl Rose wraca do formy na trasie z AC/DC

Stan nogi wokalisty z dnia na dzień jest coraz lepszy. Zobaczcie, jak wyglądał występ australijskiej kapeli z Axlem, który nie musi już cały czas śpiewać na siedząco.

Axl Rose wraca do formy na trasie z AC/DC
foto: AFP / East News

Podczas koncertu-niespodzianki Guns N' Roses w klubie Troubadour 1 kwietnia 2016 roku Axl Rose złamał mały palec u lewej stopy. Do zajścia doszło prawdopodobnie w momencie, gdy wokalista poślizgnął się na scenie w czasie utworu „Mr. Brownstone”. Niestety konieczne było zastosowanie płytki oraz śrub i obecnie muzyk ma usztywnioną stopę.

Guns N' Roses nie odwołał jednak swoich zaplanowanych koncertów, bowiem Axl Rose postanowił pożyczyć od Dave’a Grohla jego słynny tron, dzięki czemu był w stanie występować z kapelą. Również koncertując z AC/DC musiał śpiewać na siedząco. 

Podczas występu kapeli Angusa Younga w Werchter w Belgii Axl na krótki moment wstał z krzesła. Natomiast 19 maja 2016 w Wiedniu artysta stanął na nogi na dłuższy czas, co wywołało gromki aplauz publiczności:

Jakie jeszcze kompozycje wykonał tego wieczoru zespół?

Setlista:

 1. Rock Or Bust
 2. Shoot To Thrill
 3. Hell Ain't A Bad Place To Be
 4. Back In Black
 5. Got Some Rock & Roll Thunder
 6. Dirty Deeds Done Dirt Cheap
 7. Rock 'N' Roll Damnation
 8. Thunderstruck
 9. High Voltage
 10. Rock 'N' Roll Train
 11. Hells Bells
 12. Givin' The Dog A Bone
 13. If You Want Blood (You've Got It)
 14. Sin City
 15. You Shook Me All Night Long
 16. Shot Down In Flames
 17. Have A Drink On Me
 18. T.N.T.
 19. Whole Lotta Rosie
 20. Let There Be Rock

  Bis:

 21. Highway To Hell
 22. Riff Raff
 23. For Those About To Rock (We Salute You)

Czy to jeszcze AC/DC? Tak stwierdził Phil Rudd i wielu fanów ma podobne zdanie na temat odejścia Briana Johnsona z AC/DC i zastąpienia go Axlem Rosem. 7 tysięcy Belgów postanowiło oddać bilety na koncerty AC/DC. Natomiast wokalista The Who uważa, że występy zespołu z Axlem to jak oglądanie karaoke.

Oczywiście nie wszyscy fani są takiego zdania i chętnie wybierają się na koncerty australijskiej kapeli, ciesząc się, że na jednej scenie mogą zobaczyć zarówno muzyków AC/DC, jak i wokalistę Guns N' Roses. Axl Rose już podczas wcześniejszych występów z zespołem udowodnił, że wokalnie daje sobie radę z repertuarem grupy Angusa Younga.

Jak oceniacie wiedeński występ AC/DC z Axlem Rosem?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News AcDc Axl Rose