Axl Rose złamał stopę

Robert Skowronski
09.04.2016 11:03
Axl Rose złamał stopę Fot. kadr z wideo + Axl

Podekscytowanie wokalisty Guns N’ Roses związane z powrotem zespołu było tak duże, że nie był w stanie opanować się od scenicznego show. Na tyle intensywnego, że Axl Rose złamał jedną z kości w stopie.

Do kontuzji doszło podczas koncertu niespodzianki kapeli w klubie Troubadour. Według niepotwierdzonych informacji lewa stopa wokalisty musiała ucierpieć w momencie, w którym Rose poślizgnął się na scenie podczas wykonywania utworu „Mr. Brownstone”.

Muzyk poinformował o swoim stanie za pośrednictwem Twittera:

Oto co może się wydarzyć, jak robisz coś, czego nie robiłeś od prawie 23 lat.

Udostępniona została również wypowiedź dr Rachel Triche, chirurg-ortopedy, która zajęła się sprawą Axla. Lekarz wyznała, że muzyk złamał mały palec u lewej stopy. Kość została złożona, ale konieczne było zastosowanie płytki i śrub.

Czy to oznacza, że wszyscy fani zespołu będą mogli powiedzieć sobie jedynie „wszystko co dobre szybko się kończy”? Nie. Guns N’ Roses nie przerwał swojej trasy koncertowej, a Axl Rose poszedł w ślady Dave’a Grohla i występuje obecnie siedząc na tronie, aby nie obciążać stopy. Ma pozostać w gipsie przez najbliższe cztery tygodnie. Czy wokalistka Foo Fighters zapoczątkował jakiś nowy koncertowy trend?

Zespół dał już jeden z zaplanowanych koncertów, który odbył się w Las Vegas. Fani mogli zobaczyć tron, na którym siedzi teraz Rose podczas występów:

Przypomina Wam znajome siedzisko? Wygląda na to, że wokalista pożyczył je od swojego kolegi po fachu. Ten wniosek nasuwa się po słowach, jakie Rose wygłosił ze sceny nim zespół zaczął grać „Rocket Queen”:

Chciałbym podziękować za to Dave’owi Grohlowi. To bardzo miłe z jego strony. Ja nie mam z tym nic wspólnego.

I pomyśleć, że jeszcze w czasach Nirvany panowie za sobą nie przepadali. Jakie utwory fani mogli usłyszeć podczas pierwszego oficjalnego koncertu Guns N’ Roses po reaktywacji?

Setlista:

 1. It's So Easy
 2. Mr. Brownstone
 3. Chinese Democracy
 4. Welcome To The Jungle
 5. Double Talkin' Jive
 6. Estranged
 7. Live And Let Die (Paul McCartney & Wings cover)
 8. Rocket Queen
 9. You Could Be Mine
 10. New Rose (The Damned cover)
 11. This I Love
 12. Coma
 13. The Godfather Theme (Slash)

W sieci pojawiły się już pierwsze nagrania z koncertu, acz ich jakość pozostawia wiele do życzenia:

Pozostaje nam czekać na bardziej reprezentatywne materiały. Oczekiwanie może nam jednak umilić oficjalne wideo udostępnione przez Guns N’ Roses z występu zespołu w klubie Troubadour:

Grupa Guns N’ Roses wystąpi też na festiwalu Coachella dając tam dwa koncerty. Niestety, ale wszystko wskazuje na to, że tam również Axl będzie się musiał pojawić na tronie. Życzymy mu powrotu do pełni sprawności fizycznej.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.