14.07.2015 09:43

B.B. King nie został otruty

Znamy wyniki autopsji B.B. Kinga. Koroner John Fudenberg potwierdza, że osoby trzecie nie przyczyniły się do śmierci legendarnego muzyka.

B.B. King nie został otruty
foto: Rex_BBKING_1207885I/ East News

Choroby Alzheimera i wieńcowa, a także cukrzyca i niewydolność serca - to oficjalne przyczyny śmierci legendy bluesa. Schorzenia, na które cierpiał artysta spowodowały miażdżycę. Ta z kolei była przyczyną serii małych udarów.

Lekarze sądowi nie znaleźli żadnych dowodów na to, że B.B. King został otruty. John Fudenberg powiedział, że wydział zabójstw przestał już pracować nad tą sprawą. Śledztwo oficjalnie zostało zamknięte.

"

Jesteśmy pewni, że śmierć muzyka nastąpiła wyłącznie z przyczyn naturalnych. Lekarze sądowi nie wykryli żadnych substancji, które mogły spowodować zgon B.B. Kinga. "

O podawanie muzykowi trujących tabletek córki B.B. Kinga, Karen Williams oraz Patty King oskarżyły Lavernea Toney'a i Myrona Johnsona. Pełnomocnik oskarżonych przyznaje, że menedżer bluesmana i jego osobisty asystent są naprawdę szczęśliwi, że wszystkie zarzuty zostały oddalone.

"

Panowie Toney i Johnson cieszą się, że fałszywe, fikcyjne informacje i oskarżenia zostały w końcu zdementowane. B.B. King może nareszcie spocząć w pokoju. "

Wyniki badań koronera skomentowała jedna z córek B.B. Kinga, Rita Washington.

"

Kamień spadł mi z serca. Naprawdę cieszę się, że tata nie został otruty i umarł z przyczyn naturalnych. Po prostu nie wiedzieliśmy, co się z nim dzieje. Przed śmiercią zachowywał się inaczej. "

Przypomnijmy, że dwa identyczne oświadczenia córek muzyka oskarżające jego współpracowników o otrucie go ukazały się tuż po śmierci artysty.

B.B. King zmarł 14 maja 2015 roku w Las Vegas. Miał 89 lat.

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News B.B. King