BFMV zapowiada płytę utworem „No Way Out"

Robert Skowronski
18.05.2015 10:36
BFMV zapowiada płytę utworem „No Way Out" Fot. facebook.com

Walijscy metalcore'owcy ogłosili tytuł nadchodzącej płyty. Album będzie nazywał się „Venom", a pierwszym promującym wydawnictwo singlem, który już został opublikowany, jest „No Way Out".

Premiera 5. studyjnej płyty zapowiedziana jest na 14 sierpnia 2015 roku. Za producencką konsoletą zasiadł Colin Richardson, który współpracował wcześniej m.in. z Carcass, Machine Head i Fear Factory oraz przy pierwszych płytach Walijczyków - „The Poison” i „Scream Aim Fire”. Swoje trzy grosze jako inżynier dźwięku dołożył też Carl Brown. Matt Tuck, wokalista i gitarzysta Bullet for My Valentine, tak mówi o brzmieniu „Venom":

Chcieliśmy uchwycić moment ekscytacji, który osiąga się w chwili, gdy chce się powiedzieć światu kim się jest i co ma się mu do przekazania. Zależało nam na ponownym złapaniu zadziorności Bullet for My Valentine, którą mieliśmy w sobie. Rozpaleniu jeszcze raz tego ognia. 

Agresja zespołu objawiająca się w dźwiękach, o której mówi Tuck, już trafiła do sieci. Na imię jej „No Way Out". Do piosenki powstał lyric video.

Wokalista zapytany o poprzedni album grupy, na którym obrali bardziej przystępny i mniej brutalny muzyczny kierunek, mówi, że pokazali tam „rozmytą" wersję siebie. Nie uważa jednak, aby „Temper Temper" zasługiwało na krytykę.

To nie jest zła płyta. Nasi fani potrzebowali jednak czegoś bardziej ekstremalnego. Ich potrzeby doprowadziły do napisania nowego materiału. Teraz dajemy im dziesięciokrotność agresywności i wściekłości, o którą prosili. 

Już można składać przedpremierowe zamówienia na nadchodzącą płytę Bullet for My Valentine. Tak prezentuje się okładka singla do „No Way Out", na której widzimy skórę węża, co jest nawiązaniem do tytuły całego wydawnictwa („Venom" znaczy „jad").

bullet-for-my-valntine-no-way-out

Co sądzicie o nowej kompozycji „No Way Out"?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.