Koreański boysband BTS zaśpiewał "Fix You" Coldplay na koncercie MTV Unplugged. Jak im poszło? [WIDEO]

25.02.2021 13:17
BTS Fot. materiały prasowe Universal Music Polska

BTS zaśpiewał na koncercie MTV Unplugged cover Coldplay. Brytyjski zespół jest zachwycony taką wersją.

Południowo-koreański zespół BTS określa się mianem największego, współczesnego boysbandu na świecie. 7-osobowa kapela ma na swoim koncie już kilka rekordów Guinnessa - m.in. jest to pierwszy koreański artysta, który osiągnął 1. miejsce na liście albumów Billboard 200, zaś ich teledysk do "Dynamite" zdobył największą liczbę wyświetleń na YouTubie w ciągu doby. W ramach kultowego cyklu koncertów MTV Unplugged BTS dał mini-koncert, na którym oprócz swoich hitów wykonał piosenkę Coldplay.

Polecamy

Koreański boysband BTS zaśpiewał "Fix You" Coldplay na koncercie MTV Unplugged. Jak im poszło? [WIDEO]

W sumie BTS wykonał 5 akustycznych piosenek, a swój występ rozpoczął od piosenki "Telepathy" z najnowszego wydawnictwa "Be". Nie zabrakło też coveru - koreańscy muzycy wybrali kawałek "Fix You" Coldplay, który, jak wyznali, jest dla nich bardzo ważny. Cover najwyraźniej przypadł do gustu brytyjskiemu zespołowi, który udostępnił nagranie z koncertu BTS w swoich social mediach.

Polecamy

BTS to skrót od Bangtan Sonyeondan lub „Beyond the Scene”. Południowo-koreański boysband podbił serca milionów fanów na całym świecie. Zespół tworzą RM, Jin, SUGA, j-hope, Jimin, V oraz Jung Kook.

BTS zasłynął autentyczną, samodzielnie wyprodukowaną muzyką oraz widowiskowymi koncertami, jak również dobrym kontaktem z publicznością. Grupa nie tylko dominuje na listach przebojów, ale także zajmuje się działalnością charytatywną, m.in. w ramach współpracy z ONZ. BTS ma na koncie szereg prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym Billboard Music Awards i American Music Awards, a ich fani nieprzypadkowo nazywani są ARMY. W 2019 BTS wystąpił 62 razy na całym świecie, gromadząc ponad 2 mln osób na koncertach.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.