11.05.2018 14:30

Babymetal wydał oświadczenie w sprawie nieobecności Yuimetal na koncertach

Jedna z wokalistek zespołu nie wystąpiła z nim na ostatnich koncertach. Management Babymetalu odniósł się wreszcie do sprawy, która budzi zrozumiałe emocje wśród fanów.

Babymetal wydał oświadczenie w sprawie nieobecności Yuimetal na koncertach
foto: Splash News/EAST NEWS

Japoński zespół Babymetal w swojej muzyce łączy j-pop i ekstremalny metal. Trzy wokalistki, Suzuka „Su-metal”Nakamoto, Moa „Moametal” Kikuchi i Yui „Yuimetal” Mizuno występują z towarzyszeniem metalowego zespołu. Od niedawna jednak na koncertach grupy śpiewają tylko dwie z dziewcząt, a jej fani zastanawiają się, co się dzieje z Yuimetal.

8 maja 2018 Babymetal rozpoczął w Kansas City w USA swoją światową trasę koncertową. Na scenie nie pojawiła się jednak Mizuno, której zabrakło także na dwóch koncertach w grudniu 2017 w Hiroszimie. Przez kilka dni zespół w ogóle nie komentował jej absencji - ani ze sceny, ani w żadnym oficjalnym oświadczeniu. Wywołał tym irytację fanów, którzy zasypywali Twittera postami z hasztagami #Yuimetal i #Yuichan.

Wreszcie management opiekujący się interesami Babymetalu w USA postanowił odnieść się do sytuacji, choć oświadczenie nie wyjaśnia, co dokładnie dzieje się z Yui. Czytamy w nim:

"

Yuimetal pozostaje członkiem zespołu, ale nie będzie jej na trwającej trasie po Stanach Zjednoczonych. Powstała nowa narracja dla przyszłości zespołu, który ciągle ewoluuje. Fabuła się zmieniła. To była podstawa wideo „Metal Resistance Episode 7: The Revelation”. "

Wspomniane przez wideo zapowiadało pojawienie się w składzie zespołu siedmiu nowych postaci – tajemniczych, zakapturzonych ludzi przypominających mnichów. Z oświadczenia managementu dowiadujemy się, że „reprezentują oni nową erę dla zespołu”.

"

Kim są, skąd i gdzie przybywają, jak będzie się prezentować Siedmiu Wybrańców – tego dowiemy się, kiedy koncept zostaje ujawniony. "

Babymetal – nowy utwór „Distortion”

Z okazji światowej trasy koncertowej Babymetal opublikował nowy utwór. Cyfrowy singiel „Distortion” nie zapowiada na razie żadnej płyty. Co warte uwagi, w klipie nie oglądamy wokalistek.

Babymetal – World Tour 2018

Światowa trasa japońskiego zespołu niestety nie obejmie Polski. Fani Babymetalu mogą jednak wybrać się na jego koncert do jednego z kilku krajów Europy. Tak prezentuje się europejska część trasy:

  • 1.06.2018 – Nürburg, Niemcy (Rock Am Ring 2018)
  • 2.06.2018 – Norymberga, Niemcy (Rock Im Park 2018)
  • 4.06.2018 – Innsbruck, Austria
  • 5.06.2018 – Utrecht, Holandia
  • 6.06.2018 – Utrecht, Holandia
  • 9.06.2018 – Derby, Wielka Brytania (Download UK)
Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Babymetal