Bad Religion uderza w skrajną prawicę nowym utworem. Posłuchaj „The Kids Are Alt-Righ

Sergiusz Kurczuk
21.06.2018 10:35
Bad Religion uderza w skrajną prawicę nowym utworem. Posłuchaj „The Kids Are Alt-Righ Fot. Epitaph Records/YouTube

Legenda amerykańskiego punk rocka podzieliła się z fanami nowym kawałkiem. W sieci pojawił się również teledysk do piosenki „The Kids Are Alt-Right”. 

Mimo siwych włosów na głowie i kilku dekad życia na karku, muzycy zespołu Bad Religion nie tracą punkowego ducha. Zespół postanowił skomentować obecną sytuację społeczno-polityczną Ameryki i całego świata za pomocą nowego utworu o wdzięcznym tytule „The Kids Are Alt-Right”. To jednak nie koniec niespodzianek dla fanów Bad Religion. Na oficjalnym kanale YouTube wytwórni Epitaph pojawił się również animowany teledysk do nowego kawałka. 

Bad Religion kontra Alt-Right

Po przejęciu władzy w USA przez Donalda Trumpa, punkrockowe zespoły dostały kopa do działania. Jello Biafra przerobił słynną piosenkę Dead Kennedys „Nazi Punks Fuck Off” na „Nazi Trumps Fuck Off”, a Descendents nagrali utwór „Who We Are”, w którym niepokoją się przyszłością swego kraju, ale obiecują, że nie przestają walczyć. Nawet pop-punkowy Green Day zaangażował się politycznie i stanął przeciwko nowemu prezydentowi. Nic dziwnego, że dołączyli do nich członkowie Bad Religion, którzy od początku istnienia jasno przedstawiali swoje poglądy. W nowej piosence przede wszystkim dostało się skrajnie prawicowej organizacji Alt-Right

Utwór okraszony kolorowym, animowanym, kolażowym (jednym słowem punkowym) teledyskiem, rysuje dość gorzką wizję obecnego świata. Muzycznie, piosenka jest bardzo radiowa, pogodna i wręcz popowa. Dźwięki przypominające wczesne kompozycje Ramones pozornie nie przystają do śpiewanych przez Grega Graffina prostych, ironicznych ale pełnych obrazowych metafor i gier słownych strof, co tylko pogłębia moc przekazu „The Kids Are Alt-Right”. Utwór w zwięzły sposób podsumowuje mentalność osób omamionych populizmem konserwatywnych ekstremistów i za pomocą satyry rozprawia się z demonami skrajnej prawicy: rasizmem, homofobią, ksenofobią, mizoginią, nacjonalizmem i innymi krzywdzącymi, dyskryminującymi zjawiskami. Pojawia się również postać Donalda Trumpa i krytyka współczesnego społeczeństwa, które otoczone blichtrem nowych technologii, przymyka oczy na otaczający je świat, żyjąc w beztroskiej ignorancji. 

Nowa piosenka to nie tylko pierwszy studyjny utwór Bad Religion od 2013 roku, ale również okazja do posłuchania jak w grupie radzą sobie nowi członkowie. W 2014 roku gitarzystę Grega Hetsona zastąpił Mike Dimkich. Natomiast w 2015 roku za perkusją zasiadł Jaimie Miller, który wypełnił miejsce po Brooksie Wackermanie. Piosenka „The Kids Are Alt-Right” prawdopodobnie jest związana z nadchodzącym albumem. Zespół jakiś czas temu potwierdził, że pracuje nad nową płytą. Do tej pory nie podano jednak informacji dotyczących krążka, więc nie należy go traktować jako singiel promujący kolejny longplay zespołu. Ostatnia płyt Bad Religion to „True North” z 2013 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.