08.04.2019 14:01

Bad Wolves kończy prace nad nowym materiałem: Na płycie będzie kilka petard

Frontman Bad Wolves, Tommy Vext, zdradził szczegóły dotyczące drugiej, studyjnej płyty, która zbliża się wielkimi krokami.

Bad Wolves
foto: kadr z wideo

Rok 2018 był bardzo ważny dla Bad Wolves - zespół do współpracy namówił Dolores O'Riordan, która miała dograć wokale do coveru "Zombie". Niestety do tego nie doszło, bowiem wokalistka zmarła 15 stycznia 2018 z powodu utonięcia. Bad Wolves postanowił opublikować własną wersję przeboju The Cranberries i cover okazał się wielkim hitem. Dochód z singla został przekazany dla bliskich Dolores O'Riordan. Kawałek pojawił się na debiutanckiej płycie Bad Wolves "Disobey", która ukazała się 11 maja 2018 i odniosła spory komercyjny sukces.

Bad Wolves kończy prace nad nowym albumem

Zespół Bad Wolves tworzy obecnie materiał na 2. studyjny krążek i planuje zakończyć prace pod koniec kwietnia 2019. Frontman Tommy Vext w rozmowie z radiem 101 WRIF wyznał, że jest zachwycony brzmieniem kapeli, która bardzo się rozwinęła od czasu ostatniej sesji nagraniowej:

"

Czasami czuję się, jakbym obserwował czyjąś kapelę, a ja jestem tylko pasażerem. Na nowej płycie pojawi się kilka petard i mam nadzieję, że niebawem poznacie te utwory. Na pewno zagramy jeden nowy kawałek podczas trasy z Papa Roach, która startuje w lipcu 2019. "

5 ciekawostek o grupie Bad Wolves
5 ciekawostek o grupie Bad Wolves
Przeczytaj także 5 ciekawostek o grupie Bad Wolves

Tommy Vext zdradził również, na jakim etapie są muzycy w studiu nagraniowym:

"

Staramy się wszystko skończyć pod koniec kwietnia 2019. Mamy jeszcze do zrobienia z trzy utwory - najbliższe dni spędzę na doszlifowaniu tego, nad czym ostatnio pracowaliśmy. Potem kapela zajmie się resztą - będziemy się zastanawiać, czy musimy zmienić solówkę, czy to i tamto jest potrzebne. Potem nagramy żywą perkusję, co jest dosyć dziwne, bo w dzisiejszych czasach możemy ją zaprogramować, ale wolimy żywą perkusję. "

Frontman wyznał, że kapela ma oldschoolowe podejście do nagrywania materiału i chce na płycie odwzorować to, co dzieje się na scenie podczas koncertów.

Czas pokaże, czy nadchodząca płyta okaże się równie dobra, co debiut. Poprzeczka jest wysoko podniesiona, bowiem cover "Zombie" jako pierwszy rockowy utwór w 2018 pokrył się platyną.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Bad Wolves