Bad Wolves przekazał 250 tysięcy dolarów dla rodziny zmarłej wokalistki The Cranberries

Aleksandra Degórska
20.06.2018 11:20
Bad Wolves i The Cranberries|undefined Fot. kadr z wideo; EDMOND SADAKA EDMOND/SIPA/EAST NEWS

Zespół mocno przeżył wieść o śmierci Dolores O’Riordan. Nic dziwnego, że oprócz zadedykowanego jej coveru postanowił również pomóc jej rodzinie.

O Bad Wolves zrobiło się ostatnio głośno nie tylko przez najnowszy, dobrze przyjęty album „Disobey” z 11 maja 2018, ale również z powodu niedoszłego coveru z Dolores O’Riordan. Zespół bowiem stworzył przeróbkę słynnego utworu The Cranberries „Zombie”. Początkowo gościnnie wystąpić miała w nim wokalistka tego zespołu. Niestety w dniu, w którym miała nagrać wokale znaleziono ją martwą w hotelu w Londynie.

Zespół postanowił jako hołd dla zmarłej Dolores wydać nieukończoną wersję utworu i w konsekwencji cover „Zombie” stał się wielkim przebojem i nawet Spotify wytypował ten kawałek, jako prawdopodobny hit lata 2018. Bad Wolves postanowił wykorzystać tę sytuację, by pomóc rodzinie Dolores O'Riordan.

Bad Wolves przekazał 250 tysięcy dolarów dla rodziny zmarłej wokalistki The Cranberries

Podczas koncertu w Nowym Jorku, który odbył się 19 czerwca 2018, kapela zaprosiła na scenę członków rodziny wokalistki i przekazała im czek. Kapela przeznaczyła 250 tysięcy dolarów ze sprzedaży coveru „Zombie”.

Bad Wolves z nowym teledyskiem do „Remember When”

Kapela wybrała na trzeci singiel kawałek „Remember When”. Do utworu powstał klip w reżyserii Wayne'a Ishama, który może pochwalić się współpracą m.in. z Mötley Crüe, Avenged Sevenfold, czy Megadeth.

Kawałek Bad Wolves został zainspirowany historią brata bliźniaka wokalisty, Tommy’ego Vexta. Brat odsiaduje obecnie wyrok więzienia za próbę jego zamordowania.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.