14.05.2018 14:30

Bad Wolves wydał debiutancki album „Disobey”

Amerykański zespół zdobył popularność metalową wersją „Zombie” The Cranberries. Utwór znalazł się na jego pierwszej płycie, która ukazała się 11 maja 2018.

Bad Wolves wydał debiutancki album „Disobey”
foto: kadr z wideo

Metalowy zespół Bad Wolves to jedno z największych odkryć ostatnich miesięcy w świecie ciężkiego grania. Wszystko dzięki jego poruszającej wersji słynnego utworu „Zombie” The Cranberries. Początkowo gościnnie wystąpić miała w nim wokalistka tego zespołu, Dolores O’Riordan, niestety, nie zdążyła tego zrobić. W dniu, w którym miała nagrać wokale do piosenki, czyli 15 stycznia 2018, znaleziono ją martwą w hotelu w Londynie.

Zespół postanowił wydać utwór w nieukończonej wersji w hołdzie Dolores. Jego wersja „Zombie” stała się wielkim przebojem na całym świecie. Dotarła do pierwszego miejsca listy Billboard Mainstream Rock Tracks, a także światowych list iTunes i iTunes Rock. Teledysk osiągnął łącznie 100 milionów wyświetleń na YouTube i Facebooku, a piosenka 20 milionów streamów na Spotify. Można ją usłyszeć także na antenie Antyradia, a także głosować na nią na liście Turbo Top.

Wreszcie przyszedł czas na debiutancką płytę Bad Wolves. Krążek zatytułowany „Disobey” ukazał się 11 maja 2018 nakładem wytwórni Eleven Seven Music. Zespół właściwie można nazwać supergrupą – muzycy występowali w takich zespołach, jak Divine Heresy, DevilDriver, God Forbid czy Vimic. Zawarta na płycie muzyka z pewnością nie rozczaruje fanów wymienionych zespołów.

bad wolves

Oprócz „Zombie” na albumie znajdziemy też przebojowy utwór „Hear Me Now”, wykonany w duecie z wokalistką Diamante. Do wyróżniających się kawałków należy też ballada „Remember When”, zainspirowana tragiczną historią brata bliźniaka wokalisty, Tommy’ego Vexta. Brat Vexta odsiaduje obecnie wyrok więzienia za próbę jego zamordowania.

Bad Wolves „Disobey” – tracklista

 1. Officer Down
 2. Learn to Live
 3. No Masters
 4. Zombie
 5. Run for Your Life
 6. Remember When
 7. Better the Devil
 8. Jesus Slaves
 9.  Hear Me Now
 10. Truth or Dare
 11. The Conversation
 12. Shape Shifter
 13. Toast to the Ghost
Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Bad Wolves