Badania: 80% firm związanych z muzyką zamknie się w pół roku, jeśli władze nie poluzują obostrzeń

23.03.2021 16:47
Koncert Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Sytuacja przedsiębiorców zajmujących się muzyką na żywo jest coraz gorsza. Badania wykazały, że niemal 80 procent z nich będzie musiało zamknąć działalność.

Australijska rada zajmująca się biznesem muzycznym (ALMBC) poprosiła władze stanowe o złagodzenie obostrzeń dotyczących grania muzyki na żywo. Przedstawiła zatrważające statystyki, które dają do myślenia.

Badania: 80% firm związanych z muzyką zamknie się w pół roku?

Najnowsze badanie ALMBC wykazało, że branża nie jest w stanie samodzielnie stanąć na nogi przy tak dużych ograniczeniach, które nakładają od przeszło roku władze w związku z pandemią. Prawie 70 procent ankietowanych firm zajmujących się muzyką na żywo przyznało, że odnotowało spadek przychodów w przedziale 75-100 procent od początku lockdownu.

Polecamy

Jak czytamy na musicfeeds.com, 77 procent badanych przyznaje, że przetrwa następne pół roku tylko w przypadku, jeżeli pojawią się nowe warunki handlowe, a ograniczenia zostaną zmniejszone. 45 procent przedsiębiorców stwierdziło, że od zamknięcia firm dzielą ich już tylko 3 miesiące, o ile nic się nie zmieni.

Co więcej, aż 93 procent respondentów przyznaje, że niepewność związana z minionym rokiem, negatywnie wpłynęła na ich zdrowie psychicznie.

Dyrektor generalny ALMBC Craig Spann podsumował sytuację słowami:

Mamy związane ręce przez politykę prowadzoną przez władze, która uniemożliwia nam powrót do pracy. Zmiany wsparłyby naszych pracowników i tysiące małych firm w całym kraju, które są integralną częścią upadającej branży.

ALMBC ma nawet propozycje rozwiązania problemu. Rada zasugerowała wprowadzenie "zezwolenia na pracę przy organizacji koncertów, które pozwoliłoby całej ekipie potrzebnej do obsługi wydarzenia podróżowanie w przypadku zamknięcia granic.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.