17.06.2019 16:46

Badania wykazały, że black metal dobrze wpływa na wydajność w pracy

Badania Stack Overflow dowiodły, że muzyka ekstremalna taka jak death i black metal sprawia, że pracownicy są bardziej produktywni.

Behemoth
foto: Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Jak się okazuje, działy HR powinny dopisać do swojej listy zagadnień rekrutacyjnych pytanie o ulubiony gatunek muzyczny kandydatów na dane stanowisko. Najnowsze badania programistów ze Stack Overflow dowiodły, że pracownicy, którzy słuchają black i death metalu są o wiele bardziej wydajni niż reszta. Dlatego jeśli na rozmowie kwalifikacyjnej spod marynarki kandydata wystaje koszulka Burzum, powinien on dostać pracę natychmiast.

Black metal dobrze wpływa na wydajność pracowników

Jak donosi musicfeeds.com.au, Stack Overflow przebadało około 90 tysięcy twórców oprogramowań. Około 3,2% z nich stwierdziło, że podczas pracy słuchają death i black metalu. Firma Atlassan postanowiła zinterpretować wyniki badań.

Uznano, że wokale w ciężkich odmianach metalu są przetwarzane przez mózg jako dźwięki, a nie słowa, dzięki czemu oba gatunki są idealne do poprawiania wydajności pracownika.

Kierowca
Kierowca
Przeczytaj także Kierowcy powinni unikać słuchania metalu. Tak wynika z najnowszych badań

Z kolei inne gatunki, gdzie słychać wyraźny śpiew, jak to często bywa w heavy, hard czy doom metalu, z łatwością mogą rozpraszać naszą uwagę.

Dlatego uważa się, że podczas pracy przy akompaniamencie Mayhem, Marduk, Behemoth, Immortal czy Emperor wykonamy swoją pracę szybciej i lepiej niż nucąc pod nosem Iron Maiden lub Led Zeppelin.

Zobacz też: Basista to najważniejszy członek w każdym zespole 

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele