30.03.2018 10:24

Balet w nowym teledysku Papa Roach do „None Of The Above”

Spokojnie, to nie „Jezioro Łabędzie”. Zapomnijcie o białych rajtuzach – Papa Roach pokazuje nam, jak wygląda balet XXI wieku.

Balet w nowym teledysku Papa Roach do „None Of The Above”
foto: kadr z wideo

Papa Roach wciąż promuje swój udany album „Crooked Teeth” z 2017 roku. Po utworze tytułowym, „American Dream” i „Born For Greatness” muzycy wytypowali do promocji zamykającą krążek piosenkę „None Of The Above”. 

Numetalowcy po raz kolejny pokusili się o zapadający w pamięć wideoklip. W obrazku do „Born For Greatness” oglądaliśmy niepełnosprawnych performerów, wykonujących ewolucje na wózkach inwalidzkich. Teraz Papa Roach zaprosił do współpracy... grupę baletową. 

Balet i rock? Takie zestawienie pasuje do siebie jak pięść do nosa. Wyobrażacie sobie tatuowanych twardzieli, występujących na scenie z dziewczynkami w rajstopach i tutu? My też nie. Ale zespół Jacoby Shaddixa udowodnił, że ciężkie granie i balet nie muszą być sobie przeciwstawne.

Oczywiście także sztuka baletowa rozwija się tak, by sprostać wyzwaniom XXI wieku. Młodzi tancerze opanowują już nie tylko tradycyjną choreografię, ale mają też w repertuarze nowoczesne ruchy taneczne. Z Papa Roach w teledysku do „None Of The Above” wystąpiła grupa baletowa DanceXperience, a film kręcono na zamku Beaufort w Luksemburgu. Zobaczcie sami:

Papa Roach – koncert w Polsce w 2018

Amerykański zespół będziemy mieli okazję zobaczyć w tym roku w naszym kraju. Papa Roach będzie gwiazdą Czad Festiwal 2018 w Straszęcinie, który odbędzie się w dniach 15-18 sierpnia 2018. Bilety na Czad Festiwal dostępne są w cenie 259 zł na stronie Czad Festiwalu.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Papa Roach