13.11.2015 09:15

Barack Obama: Nie jestem liderem Korna

Prezydent Stanów Zjednoczonych objawił zatrważającą prawdę. Dlaczego zdecydował się na tak szczere wyznanie?

Barack Obama: Nie jestem liderem Korna
foto: AFP / East News; Paul A. Hebert / Invision / AP / Fotolink / East News

W trakcie uroczystości w Białym Domu, która odbyła się 12 listopada 2015 roku, Medal Honoru – najwyższe odznaczenie wojskowe w USA – wręczono Florentowi Grobergowi. Były kapitan armii w trakcie odbywania misji w Afganistanie, w sierpniu 2012 roku, wyłapał zamachowca-samobójcę ratując tym samym życie wielu niewinnych osób. Żołnierz w wyniku ataku został ciężko ranny. Aby uratować nogę przed amputacją Groberg musiał przejść 33 zabiegi.

Barack Obama przypomniał o niezwykłym dla Florenta wydarzeniu, które miało miejsce w trakcie jego rekonwalescencji. Żołnierz był pewny, że ma halucynacje, kiedy na jego łóżku usiadł wokalista grupy Korn – Jonathan Davis. To jednak nie była iluzja... Prezydent przytoczył opowieść w trakcie uroczystości.

"

Flo myślał: „Co się dzieje? Czy mam halucynacje?”. Dzisiaj Flo, chcę Cię zapewnić, że nie masz zwidów. Jesteś w Białym Domu. Te kamery są włączone, a ja nie jestem liderem Korna. "

Zobaczcie, jak wyglądała cała sytuacja (pierwsze 90 sekund filmu):

32-letni Groberg przeszedł na wojskową rentę. Trzej żołnierze odbywający służbę i jeden funkcjonariusz służby zagranicznej zginęli w wybuchu – Groberg jest jedyna osoba, która przetrwała próbę zatrzymania zamachowca. Żołnierz dzieli medal z czteroma poległymi członkami Armii.

Co na to Davis?

W 2014 roku wokalista zespołu Korn nie wypowiadał się pozytywnie na temat Baracka Obamy. Według niego wszystkie swobody są odbierane Amerykanom po kolei...

"

Nikt nie wie co się dzieje za zamkniętymi drzwiami, kiedy Obama ustala te wszystkie szalone prawa, które odbierają nam coraz więcej prywatności. (...) Myślę, że on jest marionetką illuminati. To nie ma sensu. Gość przybył znikąd, stał się prezydentem i zaczęły się dziać te wszystkie rzeczy. (...) Mieliśmy być krainą wolości, a staliśmy się państwem policyjnym. "

Przemówienie Obamy zrobiło jednak wrażenie na artyście, który skomentował sytuację jednym słowem:

"

Wow. "

Najwyraźniej Obama nie ma wokaliście za złe gorzkich słów wypowiedzianych pod jego adresem...

Magda Słomka
Tagi: Duperele Korn Jonathan Davis