24.02.2015 13:31

Barbarzyński The Darkness zapowiada krążek

Wraz z ogłoszeniem daty premiery płyty Brytyjczycy zaprezentowali światu nowy, przybliżający historię Anglii teledysk – „Barbarian”!

Barbarzyński The Darkness zapowiada krążek
foto: kadr z wideo

W IX w. król Anglii Wschodniej, Edmund Męczennik, nie był w stanie odeprzeć ataku Wikingów dowodzonych przez Ivara Ragnarssona. Barbarzyńca noszący przydomek „Bez Kości” nie szczędził krwi podczas podboju. O wydarzeniach sprzed ponad tysiąca lat przeniesionych do piosenki opowiada frontman The Darkness, Justin Hawkins.

"

To dwa monologi, gitarowa solówka określona jako „nieodpowiedzialna”, riff, który powala panie na kolana i refren, który sprawia, że dorośli mężczyźni srają w gacie. Słowa opisują inwazję Wikingów na wschodnią Anglię i kluczowym momencie – obcięciu głowy Edmundowi Męczennikowi. Zatem tak, to klasyczne Darkness. "

To nie jedyna dekapitacja w tym teledysku. Zobaczcie też, jak spada głowa lidera kapeli!

„Barbarian” zapowiada czwarty studyjny album The Darkness. „Last of Our Kind” ukaże się 1 czerwca 2015 roku na CD, płycie winylowej oraz w wersji cyfrowej. Będzie to drugi krążek zespołu po reaktywacji w 2011 roku i pierwszy z Emily Dolan Davies na perkusji, która zastąpiła w zeszłym roku Eda Grahama.

Tracklista „Last of Our Kind”:

  1. Barbarian
  2. Open Fire
  3. Last of Our Kind
  4. Roaring Waters
  5. Wheels of the Machine
  6. Mighty Wings
  7. Mudslide
  8. Sarah O'Sarah
  9. Hammer & Tongs
  10. Conquerors
Urszula Drabińska
Tagi: Rock News The Darkness