27.04.2017 10:38

Baroness rozpoczął prace nad następcą „Purple”

Wokalista John Baizley wyznał, że kapela rozpoczyna tworzenie nowego materiału na 5. studyjny krążek. Sprawdźcie szczegóły na ten temat.

Baroness rozpoczął prace nad następcą „Purple”
foto: kadr z wideo

Ostatni album Baroness spotkał się z ciepłym przyjęciem, nawet James Hetfield uznał, że właśnie „Purple” to płyta 2015 roku. Jak przyznał John Baizley w wywiadzie dla Antyradio.pl kapela na początku kariery występowała przed znanymi gwiazdami i podpatrywała m.in. Metallicę. 

Pochwała z ust frontmana thrashmetalowej legendy była na pewno motywująca, by rozpocząć prace nad nowym materiałem. Formacja zabrała się za tworzenie następcy purpurowego albumu, o czym wypowiedział się wokalista John Baizley. Muzyk zwrócił uwagę na członków zespołu, którzy dołączyli w 2013 roku:

"

Zaczęliśmy tworzyć trochę nowych dźwięków. Fajną rzeczą jest fakt, że Sebastian i Nick są już wystarczająco długo w zespole, że rozumieją to, co robimy. Przygotowując się do festiwalu Roadburn sięgnęliśmy po naprawdę stare utwory i dzięki temu zrozumieli ten okres w historii naszego zespołu. Teraz są zainteresowani, żeby może w jakiś sposób wprowadzić te elementy. Po prostu chcemy stworzyć lepsze utwory. "

W 2012 roku doszło do poważnego wypadku. Autokar spadł z wiaduktu w pobliżu Bath w Anglii. W wypadku zostało rannych 9 osób. Rok później Allen Blickle oraz Matt Maggioni opuścić szeregi zespołu, a ich miejsce zajęli Sebastian Thomson i Nick Jost.

Zobaczcie, jak kapela daje sobie teraz radę na koncertach:

Na chwilę obecną zespół ma napięty koncertowy grafik i najbliższy występ odbędzie się 20 maja 2017 w Lewiston. Następnie w czerwcu 2017 kapela zagra w Europejskich miastach.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Baroness