23.11.2015 14:57

Baroness wyda 4. studyjny album „Purple”

18 grudnia 2015 roku na sklepowe półki trafi kolejna płyta kapeli z Savannah. Co się na niej znajdzie i co mówią o niej muzycy grupy?

Baroness wyda 4. studyjny album „Purple”
foto: materiały prasowe

Nowy krążek będzie nosił tytuł „Purple” i znajdzie się na nim dziesięć kompozycji. Album powstał przy wsparciu producenta, Dave'a Fridmanna, który współpracował m.in. z The Flaming Lips, Sleater-Kinney i znacznie skrócił czas pracy nad płytą Baroness. John Baizley, wokalista i gitarzysta grupy, bardzo chwalił pracę z Fridmannem.

"

Z Davidem chciałem pracować odkąd założyłem zespół. Nie sądziłem, że kiedyś będzie mi to dane. Wielbię to, co robi. "

Drugim singlem promującym nowy album, po utworze „Chlorine & Wine”, została kompozycja „Shock Me”.

„Purple” to pierwsza płyta kapeli od 2012 roku. Przypomnijmy, że 15 sierpnia 2012 roku autokar, którym po Anglii podróżował zespół, z powodu złej widoczności i śliskiej drogi spadł z wiaduktu niedaleko miejscowości Bath. W wypadku zostało rannych 9 osób. 

Z kolei marcu 2013 roku grupę opuścili perkusista Allen Blickle i basista Matt Maggioni. Zastąpili ich Sebastian Thomson i Nick Jost. Mimo tych wszystkich wydarzeń Peter Adams, gitarzysta grupy zapewnia jednak, że Baroness nie chciał stworzyć płyty przepełnionej wyłącznie smutnymi emocjami.

"

Nie chcieliśmy delikatnego, smutnego, mrocznego albumu. Zależało nam na czymś dynamicznym i szybkim. Chcieliśmy melodii, ale również agresji. Chyba udało nam się oddać wszystko to, na czym nam zależało, każdy rodzaj towarzyszących nam emocji. "

Tracklista

  1. Morningstar
  2. Shock Me
  3. Try to Disappear
  4. Kerosene
  5. Fugue
  6. Chlorine & Wine
  7. The Iron Bell
  8. Desperation Burns
  9. If I Have to Wake Up (Would You Stop the Rain)
  10. Crossroads of Infinity

Jak Wam się podoba singiel „Shock Me” z nowej płyty Baroness?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Baroness