28.11.2018 14:46

Basista Accept opuszcza zespół po ponad 40 latach

Peter Baltes, basista Accept opuścił szeregi grupy po 42 latach grania. Zespół przekazał smutną wiadomość na Facebooku.

Peter Baltes - Accept
foto: Romana Makówka

Grupa Accept powstała pod nazwą Band X w 1968. 8 lat później na plakatach koncertowych zespołu pojawił się napis Accept, a szeregi formacji zasilił basista Peter Baltes. Muzyk zagrał na wszystkich 14 albumach zespołu, które sprzedały się w 17 milionowym nakładzie na całym świecie. W 1985 roku Baltes został okrzyknięty najlepszym basistą w Europie według magazynu "Metal Hammer".

Peter Baltes odszedł z Accept

Po 42 latach współpracy z Accept, Peter Baltes opuścił szeregi zespołu. 27 listopada 2018 roku muzyk ogłosił tę smutną wiadomość na Facebooku.

"

Do wszystkich fanów Accept. Chciałbym ogłosić, że przestaję pełnić rolę basisty w zespole i opuszczam grupę. Jestem z Accept od początku, wielu z Was pamięta te czasy, chciałbym Wam wszystkim podziękować za wspólne lata. Trwajcie w Metalu. Peter. "

Po oświadczeniu Baltesa do sytuacji odniosła się także reszta zespołu

"

Wszyscy mamy złamane serca! Peter potrzebował zmiany w swoim życiu i życzymy mu jak najlepiej. Zawsze będzie częścią zespołowej rodziny i zawsze będziemy szanować to, co wniósł do historii muzyki. Wszyscy powinniśmy mu dobrze życzyć - Gaby, Wolf, Mark, Uwe i Christopher. "

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Accept