30.03.2018 11:05

Basista Cave In zginął w wypadku samochodowym. Miał 39 lat

Najbliżsi oraz fani są wstrząśnięci. Caleb Scofield odszedł 28 marca 2018 roku.

Zmarł basista Cave In
foto: kadr z wideo

Basista i wokalista Cave In, Old Man Gloom i Zozobra zginął w wypadku samochodowym 28 marca 2018. Informację podał New England Cable News. Muzyk jechał w ciężarówce i z dużą prędkością uderzył w bramkę do poboru opłat w New Hampshire. 

Według policyjnego raportu kierowca pojazdu około godziny 13 jadąc postanowił zmienić pas tuż przed wjazdem do punktu poboru opłat i uderzył w barierkę. W celu pokrycia kosztów pogrzebu powstała specjalna akcja, by zebrać potrzebne środki dla rodziny. 

Caleb Scofield miał dwójkę dzieci w wieku 7 i 10 lat.

Zmarł basista Cave In

Caleb Scofield dołączył do rockowej kapeli Cave In w 1998, tego samego roku ukazał się debiutancki album „Until Your Heart Stops”. Muzyk pojawił się na wszystkich studyjnych albumach i miał mocny wpływ na ewolucję muzyki zespołu. W 2006 roku Cave In miał przerwę w działalności, ale wrócił do gry w 2009.

Oprócz Cave In Scofield dołączył do metalowej supergrupy Old Man Gloom, w której jako frontman udzielał się Aaron Turner z Hydra Head i Isis. Ostatni krążek formacji „The Ape of God”, ukazał się w 2014 roku. Muzyk również stworzył zespół Zozobra, w którym był frontmanem. W kapeli grali muzycy Cave In - Adam McGrath i J.R. Conners oraz Aaron Harris z Isis.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News