Basista Fisz Emade Tworzywo wraca do zdrowia po wypadku. Ruszyła zbiórka na jego rehabilitację

13.10.2021 12:58
Marcin Pendowski Fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Marcin Pendowski powoli wraca do zdrowia po poważnym wypadku. Muzyk musi przejść rehabilitację i można go wesprzeć.

Na początku czerwca 2021 basista Fisz Emade Tworzywo, Marcin Pendowski miał wypadek motocyklowy. Doznał poważnych obrażeń głowy i był wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Muzyk wraca do formy, ale jego ręka wymaga rehabilitacji. Ruszyła zbiórka na ten cel.

Polecamy

Basista Fisz Emade Tworzywo wraca do zdrowia po wypadku. Ruszyła zbiórka na jego rehabilitację

W wyniku wypadku Marcin Pendowski miał połamaną czaszkę, obrzęk mózgu, co więcej uszkodził bark, kciuk i złamał miednicę. Niestety wypadek pokrzyżował muzyczne plany artysty, chociaż i tak udało mu się w sierpniu wydać singiel ''Gratulujemy''.

Basista powoli wraca do zdrowia, ale jego kciuk wymaga rehabilitacji, by muzyk mógł bez żadnych ograniczeń grać na basie. W tym celu Polska Fundacja Muzyczna zorganizowała specjalną zbiórkę, by pomóc Marcinowi Pendowskiemu. Informację o rehabilitacji muzyka udostępnił zespół Fisz Emade Tworzywo;

Marcin Pendowski był dwukrotnie nominowany do Fryderyków razem z gotyckim zespołem Artrosis. Oprócz działalności solowej, muzyk gra w zespole Fisz Emade Tworzywo. To właśnie z tą kapelą zdobył Złotą i Platynową Płytę za album "Mamut". Jesienią 2021 Fisz Emade wyda płytę "Ballady i Protesty".

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.