Pogoda
21.01.2015 13:50

Basista Foo Fighters założył Lieutenant

Nie, to nie żadna sekta ani sweter... Nate Mendel postanowił stworzyć nową kapelę! Posłuchajcie jak brzmią ich pierwsze kawałki!

Basista Foo Fighters założył Lieutenant
foto: commons.wikimedia.org

Nate Mendel zyskał sławę grając w dwóch zespołach – Foo Fighters i Sunny Day Real Estate. Najwyraźniej to za mało... Basista nabrał chęci bycia frontmanem (w tym kompozytorem, wokalistą i gitarzystą), więc założył kapelę o nazwie Lieutenant. Muzycy nagrali właśnie swój debiutancki album zatytułowany „If I Kill This Thing We’re All Going To Eat For A Week”, który promuje kawałek „Believe the the Squalor”. Posłuchajcie jak brzmi nowy singiel tutaj, a inne utwory, które także znajdą się na krążku kapeli mamy dla Was poniżej!

Jak wszyscy wiemy, zespół Foo Fighters może startować w kategorii najbardziej zajętych kapel świata. Mendel znalazł jednak czas i w ostatnim tygodniu zagrał ze swoim nowym zespołem dwa koncerty w Kalifornii.

Krążek „If I Kill This Thing We’re All Going To Eat For A Week” ukaże się już 10 marca 2015 roku. Znajdziecie na nim kawałki, w których gościnnie wystąpili: Page Hamilton z Helmet, Joe Plummer z Modest Mouse, Josiah Johnson z The Head And The Heart, Chris Shiflett z Foo Fighters oraz Jeremy Enigk z Sunny Day Real Estate.

Tracklista:

  1. Belle Epoque
  2. The Place You Wanna Go
  3. Believe The Squalor
  4. Rattled
  5. Prepared Remarks
  6. Some Remove
  7. Sink Sand
  8. Artificial Limbs
Magda Słomka
Tagi: Rock News Lieutenant Lieutenant