06.12.2018 15:04

Basista Guns N' Roses, Duff McKagan wyda solowy album w 2019 roku

Duff McKagan obiecał swoim fanom, że nagra kolejny album solowy. Zdradził szczegóły płyty i zaplanował premierę na 2019 rok.

Duff McKagan
foto: Agnieszka "vSpectrum”Jędrzejewska/Antyradio.pl

W 2015 roku basista grupy Guns N' Roses wydał książkę „How To Be A Man (And Other Illusions)”. Pozycja była inspirowana historycznymi miejscami, które Duff Mckagan miał okazję zwiedzić podczas koncertów. Okazuje się, że muzyk widział w trasie tak wiele, że wspomnień starczyło jeszcze na solową płytę, która ma być kontynuacją książki.

Duff McKagan z Guns N' Roses wyda solową płytę w 2019 roku

McKagan zapowiedział, że album pojawi się w sklepach w 2019 roku, a nad jego produkcją będzie czuwał Shooter Jennings. Basista zdradził, że pracuje nad albumem od marca 2018 roku między koncertami z Guns N' Roses. Podkreślił też, że album ma dla niego duże znaczenie i będzie pełen emocji.

"

Rozdarte serce, gniew, strach, zamęt - to wszystko, czego doświadczyłem przez ostatnie dwa i pół roku podróżowania po świecie. Teraz chcę przekazać, czego się nauczyłem z nadzieją, że moja prawda się rozprzestrzeni. Robię to dla moich córek i z miłości do miejsca, w którym dorastałem. Robię to, ponieważ naprawdę czuję, że muszę zabrać głos teraz. "

Ostatni album solowy Duffa McKagana "Beautiful Disease" miał ukazać się w 1999 roku, jednak ostatecznie nie został wydany.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Guns N Roses Duff McKagan