10.06.2019 16:35

Basista Guns N' Roses napisał utwór inspirowany akcją #metoo

Na solowej płycie Duffa McKagana, basisty Guns N' Roses pojawiła się kompozycja, która jest jego komentarzem odnośnie głośnej akcji #metoo.

Duff McKagan
foto: AP/East News

Duff McKagan to amerykański multiinstrumentalista rockowy znany głównie z gry na basie w Guns N' Roses. Muzyk współpracował z wieloma innymi wykonawcami, a w 1993 roku nagrał swój pierwszy solowy materiał. 31 maja 2019 roku ukazała się trzecia płyta McKagana "Tenderness", na której znalazł się utwór budzący szczególne zainteresowanie. 

Guns N' Roses: Duff McKagan skomponował utwór o #meetoo

Chodzi o piątą na liście utworów piosenkę "Last September". Jak muzyk opowiedział w wywiadzie dla "Rolling Stone", kompozycja była inspirowana znaną na całym świecie akcją mającą na celu zwrócenie uwagi na problem molestowania seksualnego #metoo.

Duff McKagan
Duff McKagan
Przeczytaj także Basista Guns N' Roses odpowiada na zarzuty o rasizm i seksizm. "To były inne czasy"
"

Słyszałem i czytałem o okropnych historiach. Jako ojciec dwóch dziewczyn poczułem potrzebę napisania tej piosenki. Jeśli mam coś do zrobienia w życiu, to ochronić moje kobiety. Chciałem przedstawić mężczyznę w moim utworze jako najokropniejszego faceta, jak się dało. Chciałem go ostrzec. Wszędzie słszymy historię osób, które zostały skrzywdzone, ale słyszymy też, że możemy temu zapobiegać. "

Zobacz też: Członek Guns N' Roses stworzył listę narkotyków, które brał 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Guns N Roses