02.10.2015 11:32

Basista Korna wyda 2. płytę ze StillWell

StillWell przygotowuje się do premiery kolejnego studyjnego krążka. Co znajdzie się na nowym albumie?

Basista Korna wyda 2. płytę ze StillWell
foto: kadr z wideo

Przypomnijmy, że zespół tworzą Reginald „Fieldy” Arvizu z Korna, grający na gitarze, perkusista Noah „Wuv” Bernardo z P.O.D., wokalista Q-Unique z The Arsonists i basista Pablo „Spider” Silva.

Grupa została założona w 2006 roku i od tej pory wydała jedynie debiutancki krążek „Dirtbag” w 2011 roku. Znalazło się na nim 14 utworów, w tym cover „Whole Lotta Love” zespołu Led Zeppelin. 

Po czterech latach StillWell powraca z albumem „Rise It Up”. Zespół ujawnił też wideo do utworu „Mess I Made”, za którego realizację odpowiadała wytwórnia Lynwood Films.

Najnowsze kawałki powstawały już na początku 2014 roku. Wuv powiedział, że nowa płyta znacznie różni się od debiutanckiego krążka.

"

Różnica między tą płytą a Dirtbag to przede wszystkim dojrzałość, inny styl pisania, teksty i to, w jaki sposób to wszystko jest połączone. "

Fieldy podkreślił też, że kompozycje stworzone przez StillWell nie mają nic wspólnego z tym, z czego znani są poszczególni członkowie w swoich grupach.

"

Na tym albumie jest wielka eksplozja. To naprawdę coś innego, niż to, co dotychczas robiły inne zespoły. To coś nowego i świeżego, nie chcę tego wpychać do żadnej kategorii... "

Premiera albumu „Rise It Up” została zaplanowana na 13 listopada 2015 roku. Wiadomo już, że znajdzie się na nim 11 kompozycji.

Tracklista:

 1. Raise It Up
 2. Comin' Around
 3. Mess I Made
 4. Elephant In The Room
 5. Light 'Em Up
 6. Rug From Under Me
 7. Background, Front Row
 8. Eggshells
 9. No You Won't
 10. All City
 11. Take A Dive In The Fire

Fieldy ma ostatnio sporo pracy. Oprócz przygotowań do wydania płyty ze StillWell, razem z Kornem świętuje 20-lecie istnienia. James „Munky” Shaffer oświadczył w sierpniu 2015 roku, że zespół ma przygotowanych około 20 utworów na kolejną płytę. Grupa chce wybrać 10 z nich i podać je dalszej obróbce, żeby mogły trafić na następcę „The Paradigm Shift”. Gitarzysta Brian „Head” Welch dodał, że ma być to najcięższa płyta w historii Korna.

Czekacie na płytę StillWell?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Korn P.O.D.