Basista Megadeth: Winyle brzmią jak g*wno

Aleksandra Degórska
09.04.2019 11:16
Basista Megadeth: Winyle brzmią jak g*wno Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

David Ellefson ceni sobie dobre brzmienie, zatem winyle nie są odpowiednim rozwiązaniem.

Chociaż obecnie najpopularniejszym sposobem słuchania muzyki jest streaming, to jednak coraz więcej osób sięga po winyle. Dlaczego ludzie wybierają czarne krążki, które nie brzmią tak dobrze jak CD i są droższe od innych nośników? Chodzi zapewne o nostalgię, jak również wiele osób czerpie radość ze świadomego słuchania muzyki, a nie przeskakiwania z singla na singiel na playliście w Spotify. Winyl niekiedy jest postrzegany jako swego rodzaju snobizm i większość muzyków cieszy się, gdy fani sięgają właśnie po winyle z ich twórczością. Okazuje się jednak, że David Ellefson z Megadeth nie jest zwolennikiem winyli i sam woli słuchać muzyki z telefonu.

David Ellefson: Winyle brzmią jak gówno

Dziwne? Biorąc pod uwagę styl życia muzyków nie dziwi fakt, że artysta chce mieć swoją ulubioną muzykę zawsze pod ręką i odsłuchiwanie płyt CD czy winyli może być naprawdę problematyczne. Basista w rozmowie z Heavy Demons wypowiedział się na temat przemysłu muzycznego i cyfryzacji, która w jego mniemaniu jest świetną okazją do promocji swojej twórczości:

To zabawne, że fani kupują i słuchają muzyki cyfrowo. Nadal wszystko kupuję na iTunes, bo lubię mieć muzykę na moim telefonie. Zazwyczaj słucham piosenek, gdy lecę, jestem w podróży. Kupuję winyle, bo po prostu takie płyty fajnie wyglądają. Zazwyczaj ich nie słucham, bo winyle brzmią jak gówno, nie podoba mi się to.

Przeczytaj także

Jak więc widać Ellefson nie przepada za czarnymi krążkami, ale rozumie, dlaczego tak wiele osób decyduje się na zakup winyli:

Byłem zadowolony, gdy pojawiła się muzyka w wersji cyfrowej. Większość muzyków decyduje się sprzedawać swój materiał na różne sposoby - nawet jeśli CD czy winyl służy tylko do tego, żeby mieć na nim autograf, jest to naprawdę świetna pamiątka.

Popularność winyli stale rośnie. We wrześniu 2018 Recording Industry Association of America poinformował, że płyty CD są coraz rzadziej kupowane - ich sprzedaż spadła aż o 47% w porównaniu do tego samego okresu czasu w 2017 roku. Winyle mają się o wiele lepiej - ich sprzedaż zwiększyła się o 12,8%

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.