06.08.2019 10:24

Basista Mercyful Fate ujawnił, że jest chory na raka

Basista Mercyful Fate nie weźmie udziału w reunionie zespołu w 2020 roku, Muzyk przyznał, że jest chory na raka. 

Timi Hansen
foto: kadr z wideo

Mercyful Fate ogłosił, że latem 2020 roku zagra w Europie serię koncertów. W secie znajdą się wyłącznie utwory z EP-ki "Mercyful Fate" oraz z płyt "Melissa" i "Don't Break the Oath". Grupa rozpadła się w 1985 roku i powróciła 8 lat później. Wówczas muzycy nagrali 5 albumów i znowu zakończyli działalność. Tym razem wracają w składzie: King Diamond, Hank Shermann, Mike Wead i Bjarne T. Holm. Niestety na trasie zabraknie basisty Timiego Hansena.

Basista Mercyful Fate jest chory na raka

Muzyka zastąpi Joey Vera znany z Armored Saint i Fates Warning. 1 sierpnia 2019 roku Hansen opublikował na Facebooku oświadczenie na temat swojej decyzji. Okazało się, że basista choruje na raka.

"

Jest wiele pytań na temat tego, dlaczego nie pojawię się na reunionie Mercyful Fate w 2020 roku. Chciałbym szczerze wyjaśnić, że obecnie walczę z rakiem. Ale uwierzcie mi, zrobię co w mojej mocy, aby być gotowym do grania. "

King Diamond
King Diamond
Przeczytaj także Mystic Festival 2019: Zdjęcia z koncertów Lost Society, Hatebreed, Carcass, Emperor i King Diamond

Hansen przyznał, że ubolewa nad sytuacją. Muzyk bardzo chciałby wrócić do grania, jednak zapewnia również, że jego koledzy znaleźli za niego dobre zastępstwo. 

"

Ponowne występowanie na scenie z Mercyful Fate jest moim wielkim marzeniem. Chciałbym zagrać na scenie stare numery przed wiernymi fanami. Jeśli to się nie wydarzy, chciałbym poprosić moich kolegów o dobre traktowanie Joeya Very. Absolutnie zgadzam się z Kingiem Diamondem, że jest on moim idealnym zastępcą. Dbajcie o niego. "

60-letni Hansen grał w Mercyful Fate w latach 1981-1985, a potem 1992-1993. Był także członkiem grupy King Diamond od 1985 do 1987 roku. 

Zobacz też: King Diamond: Moje życie seksualne jest teraz fantastyczne

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News King Diamond Mercyful Fate