Basista Mercyful Fate ujawnił, że jest chory na raka
Joanna Chojnacka
06.08.2019 10:24
Basista Mercyful Fate ujawnił, że jest chory na raka Fot. kadr z wideo

Basista Mercyful Fate nie weźmie udziału w reunionie zespołu w 2020 roku, Muzyk przyznał, że jest chory na raka. 

Mercyful Fate ogłosił, że latem 2020 roku zagra w Europie serię koncertów. W secie znajdą się wyłącznie utwory z EP-ki "Mercyful Fate" oraz z płyt "Melissa" i "Don't Break the Oath". Grupa rozpadła się w 1985 roku i powróciła 8 lat później. Wówczas muzycy nagrali 5 albumów i znowu zakończyli działalność. Tym razem wracają w składzie: King Diamond, Hank Shermann, Mike Wead i Bjarne T. Holm. Niestety na trasie zabraknie basisty Timiego Hansena.

Basista Mercyful Fate jest chory na raka

Muzyka zastąpi Joey Vera znany z Armored Saint i Fates Warning. 1 sierpnia 2019 roku Hansen opublikował na Facebooku oświadczenie na temat swojej decyzji. Okazało się, że basista choruje na raka.

Jest wiele pytań na temat tego, dlaczego nie pojawię się na reunionie Mercyful Fate w 2020 roku. Chciałbym szczerze wyjaśnić, że obecnie walczę z rakiem. Ale uwierzcie mi, zrobię co w mojej mocy, aby być gotowym do grania.

Przeczytaj także

Hansen przyznał, że ubolewa nad sytuacją. Muzyk bardzo chciałby wrócić do grania, jednak zapewnia również, że jego koledzy znaleźli za niego dobre zastępstwo. 

Ponowne występowanie na scenie z Mercyful Fate jest moim wielkim marzeniem. Chciałbym zagrać na scenie stare numery przed wiernymi fanami. Jeśli to się nie wydarzy, chciałbym poprosić moich kolegów o dobre traktowanie Joeya Very. Absolutnie zgadzam się z Kingiem Diamondem, że jest on moim idealnym zastępcą. Dbajcie o niego.

60-letni Hansen grał w Mercyful Fate w latach 1981-1985, a potem 1992-1993. Był także członkiem grupy King Diamond od 1985 do 1987 roku. 

Zobacz też: King Diamond: Moje życie seksualne jest teraz fantastyczne

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.