Basista Metalliki i jego 12-letni syn zagrali z Kornem

Jakub Gańko
02.05.2017 12:01
Basista Metalliki i jego 12-letni syn zagrali z Kornem Fot. kadr z wideo

Rodzinny występ młodego i nieco starszego Trujillo miał miejsce na festiwalu Vivo X el Rock w Peru. Zobaczcie jak wypadli w klasycznym „Blind”.

Jak doskonale już wiedzą wszyscy fani Korna, a także Metalliki, w grupie gra obecnie na basie 12-letni Tye Trujillo. Mieliśmy już okazję oglądać młodego muzyka w akcji na amatorskich rejestracjach koncertów w Ameryce Południowej. Na temat jego umiejętności w bardzo pozytywnym tonie wypowiadał się m.in. gitarzysta Korna, James „Munky” Shaffer.

Syn Roberta Trujillo tymczasowo przejął obowiązki Fieldy'ego, który tuż po zakończeniu trasy po Ameryce Południowej wróci na swoje stanowisko. Koncert na festiwalu Vivo X el Rock w Peru był dla Tye'a na razie ostatnim w szeregach Korna, muzycy zadbali jednak o to, by został zapamiętany na dłużej. Na scenie pojawił się bowiem również starszy basista.

Ojciec i syn wykonali razem utwór „Blind”. Zobaczcie, jak w nim wypadli:

Wcześniej już sam Robert Trujillo przekonywał, że nigdy nie zmuszał swojego syna do gry na instrumencie. Tye sam dokonał decyzji, wybierając najpierw perkusję. Później przyszła pora na plastikowe gitary, aż ostatecznie skończyło się na basie - tak jak u ojca. Talent do tego instrumentu jest u nich najwyraźniej rodzinny...

To piękna sprawa, bo on ma dalej tylko 12 lat, zachowuje się jak wariat, czyli tak jak na 12-latka przystało. Ale jeśli chodzi o muzykę, jest w pełni skupiony. Z Kornem to zabawna sprawa, bo wcale nie pokazywałem mu żadnych kawałków tego zespołu. Byłem po prostu zajęty. A on podszedł do tej propozycji bardzo poważnie.

Tye bynajmniej nie będzie teraz narzekał na brak obowiązków. Młodzieniec gra na co dzień we własnej kapeli The Helmets - która swego czasu również wystąpiła z jego ojcem. Pośród swoich inspiracji grupa wymienia m.in. Toola i Alice in Chains oraz - a jakże - Metallicę. Obaj Trujillo otwarcie gardzą za to popem.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.