Basista Nickelback: Najwyraźniej robimy dobrą robotę, skoro ludzie tak mocno nas nienawidzą

Aleksandra Degórska
14.02.2019 13:30
Basista Nickelback: Najwyraźniej robimy dobrą robotę, skoro ludzie tak mocno nas nienawidzą Fot. DJDM / WENN.com/agestock/East News

Na początku kariery muzycy Nickelback przejmowali się, gdy słyszeli negatywne opinie na swój temat. Z czasem jednak postanowili nie przejmować się hejterami.

Nickelback może pochwalić się ponad 30 mln sprzedanych płyt, ale mimo to hejty w ich stronę bombardują muzyków codziennie. Za co ludzie nienawidzą Nickelback? Doktorantka z Uniwersytetu Wschodniej Finlandii doszła do wniosku, że wiąże się to z tym, iż Nickelback postrzegany jest jako nieszczery i brak mu tożsamości.

Basista Nickelback nie przejmuje się hejterami

W wyniku fali niechęci do Nickelback doszło nawet do tego, że fani zespołu nie przyznają się do tego, że posiadają płyty Nickelback, bo przecież nie wypada lubić tę kapelę. Chad Kroeger jest świadom tego, że słuchacze wstydzą się wyznać, że nie podzielają zdania krytyków muzycznych.

Przeczytaj także

Mike Kroeger w rozmowie z Bandwagon został zapytany o to, jak podchodzi do tej absurdalnej sytuacji i basista wyznał, że kiedyś było to dla nich bardzo przykre:

Początkowo to nas raniło. Nie ma w tym nic złego, że o tym mówię, każdy czułby się źle, gdyby negatywnie się o nim mówiło. Myślę, że z czasem zaczęło to być zabawne. Czasami ludzie tak bardzo starają się być niemili, że im to nie wychodzi - tak jest w większości przypadkach. 

Muzyk wyznał, że ma dystans i bawią go dobre żarty, zarówno jeśli dotyczą jego zespołu, czy też innych kapel. Problem jednak pojawia się, gdy ktoś zaczyna przesadzać:

Czasami ludzie mogą być bardzo nieprzyjemni i przesadzać - zaczynają słownie atakować nasze rodziny, wysyłać pogróżki. Wtedy musisz zrobić krok do tyłu i pomyśleć: "Najwyraźniej robimy dobrą robotę, skoro ktoś nas tak mocno nienawidzi" i po prostu dajesz sobie z tym spokój, bo masz ważniejsze rzeczy do roboty. Nie widzę sensu w reagowaniu na takie zaczepki i bycia wrednym dla niemiłych osób.

Nickelback w coverze Metalliki

Niektórzy hejterzy zaczęli się zastanawiać, czy ich niechęć do grupy jest uzasadniona, gdy pewien internauta odkopał stare nagranie Nickelback grającego cover Metalliki. Okazało się, że kanadyjski zespół wypadł całkiem dobrze w utworze "Sad but True".

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.