08.12.2017 13:52

Basista Nirvany dołączył do Foo Fighters na scenie

Wszyscy żyjący członkowie Nirvany zagrali wspólnie utwór „Big Me” pochodzący z debiutanckiego krążka Foo Fighters. Zobaczcie na jednej scenie Krista Novoselica, Pata Smeara i oczywiście Dave'a Grohla.

Basista Nirvany dołączył do Foo Fighters na scenie
foto: kadr z wideo

Do niecodziennego występu doszło 5 grudnia w Eugene, w stanie Oregon. Grohl zaprosił na scenę byłego basistę Nirvany, Krista Novoselica. Skład dopełnił Pat Smear, który występował jako gitarzysta koncertowy w grunge'owym zespole od 1993 roku, a w Foo Fighters występuje (z długą przerwą) od początku istnienia kapeli.    

Trio zagrało pochodzący z albumu „Foo Fighters” utwór „Big Me”. Zobaczcie jak wypadli grający razem po latach Grohl, Novoselic i Smear:

Przed odegraniem piosenki, Grohl powitał na scenie swojego starego przyjaciela, a następnie opowiedział historię związaną z powstaniem „Big Me”:

"

Kilkanaście lat temu miałem pomysł na kawałek, który wydawał mi się być spoko. Nie mieliśmy nic ciekawego do roboty przez cały dzień więc pokazałem mu pomysł. I nagraliśmy razem tą właśnie piosenkę, która potem trafiła na debiutancki krążek Foo Fighters.  "

Krist Novoselic tworzy teraz muzykę z zespołem Giants In The Trees, z którym w sierpniu wydał pierwszy singiel. Natomiast Foo Fighters również nie próżnują, bo znajdują się wśród nominowanych do nagród Grammy 2018, a w październiku wydali nowy utwór zatytułowany „Soldier”.

Sam Dave Grohl jest znany ze swoich gościnnych występów, których ostatnimi czasy było co najmniej kilka. Z tych ciekawszych przypomnieć możemy jak dołączył do Guns 'N Roses, czy wraz z resztą zespołu wystąpił w programie Jamesa Cordena. 

Dyskografię Foo Fighters zamyka wydany w 2017 roku album „Concrete and Gold”.  

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Nirvana Foo Fighters Krist Novoselic