23.04.2018 12:45

Basista Pearl Jam pokazał klip do solowego utworu „Safe In The Car”

Jesteście ciekawi, jak Jeff Ament brzmi solowo? Posłuchajcie utworu, który zapowiada album „Heaven/Hell”.

Basista Pearl Jam z solowym utworem
foto: kadr z wideo

Jeff Ament to drugi muzyk Pearl Jam, który przez ostatni rok zdecydował się na solowe wydawnictwo. Basista zapowiadał, że nowy krążek „Heaven/Hell” pojawi się jeszcze w marcu 2018. Okazało się jednak, że premiera odbędzie się nieco później i album trafi w nasze ręce 10 maja 2018 roku.

Materiał powstał w okresie od czerwca do października 2017 w Horseback Ridge, Litho, Studio X i Warehouse. Na płycie znajdzie się 11 utworów i już teraz fani mogą przesłuchać jeden z nich. Numer Safe In The Car doczekał się nawet klipu, który został nagrany w samochodzie muzyka. W utworze oprócz Amenta na wokalu i basie słyszymy Matta Camerona na perkusji, Mike'a McCready'ego na gitarze i Angela Olsena w chórku.

Basista Pearl Jam z utworem „Safe In The Car”

Jeff Ament tak skomentował pomysł na ten klip:

"

Widziałem „The Road” Cormaca McCarthy'ego - jedziesz na wybrzeże i próbujesz uciec od ataku zimy. W samochodzie masz psy i starasz się uciec od apokalipsy. Reżyser zapytał mnie, jakie chcę wideo i pierwsze co mi przyszło do głowy to Grindhouse. "

Pearl Jam w Polsce 2018

W ramach europejskiej trasy koncertowej Pearl Jam zagra w Krakowie 3 lipca 2018 w Tauron Arenie. Bilety na to wydarzenie znajdziecie na ebilet.pl od 335 złotych.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Pearl Jam