11.03.2015 09:17

Basista RATM i Audioslave znaczy winyl własną krwią

Tim Commerford w związku z Record Store Day wyda płytę winylową swojego nowego zespołu z własną krwią jako barwnikiem.

Basista RATM i Audioslave znaczy winyl własną krwią
foto: Face to Face / Reporter / East News

Z okazji Record Store Day – święta sklepów muzycznych, które w tym roku przypada 18 kwietnia, muzyk Rage Against the Machine i Audioslave postanowił w wyjątkowej formie wydać najnowsze dokonania grupy Future User. Album „#SteroidsOrHeroin” ukaże się na 180-gramowej płycie winylowej. Każdy krążek będzie ręcznie numerowany. Wydawnictwo zyska inną okładkę niż CD.

future-user-2okladki

Najistotniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że kolor czerwony 900 z 1200 egzemplarzy zapewni krew Tima. Na szczęście pomyślano też o tych, którym niedobrze robi się na samą myśl o czerwonej cieczy. Dla nich przygotowanych zostanie 300 zwyczajnych winyli. Przed zakupem całego albumu można posłuchać go na Soundcloudzie.

Wszystko dla sztuki

Tim Commerford nie wytłumaczył, dlaczego zdecydował się dosłownie przelać własną krew. Skądinąd nie od dziś wiadomo, że dla muzyki jest w stanie zrobić naprawdę wiele.

W promującym wspomnianą płytę teledysku „Mountain Lion” wstrzyknął sobie sterydy. Może chciał sprawdzić, jak po środkach dopingujących czuł się jego kumpel, kolarz Lance Armstrong, którego możecie ujrzeć w jednej ze scen? A to nie wszystko. W finale muzyk nie bał się podpalić...

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Tim Commerford Future User